• Twitter
  • rss
  • flickr
  • Вконтакте
  • youtube
  • facebook

Підключайся!

Нова технологія зарядки акумуляторів за 20 секунд

Рубрика : IT-news

Нещодавно натрапив на досить цікаву статтю, яка розповідає що вже скоро ми зможемо заряджати наші батарейки та акумулятори за 20 секунд.

Акумулятори, незважаючи на розвиток усієї hi-tech індустрії, продовжують залишатися на рівні 90-х. Особливого прориву в маси не побачили, але роль то цих пристроїв зростає і вже, здається, що випуск новинок злегка загальмовується. Але новини науки до цих пір в ціні, як і та про створення акумуляторів, яким для підзарядки потрібно всього лише 20 секунд.

Насамперед, звичайно, вчені хочуть усунути проблеми з надійністю і довговічністю батарей. Але й швидкість зарядки дуже важлива. Група вчених створила новий метод, він же застосовується як до літієвих, так і до нікелевих батарей.

Безліч попередніх проектів прагнули лише до вдосконалення літієвих джерел живлення. Різні способи застосовували для хоч якогось прискорення руху іонів літію в надрах заряджаємого акумулятора. А ось творці нової методики запропонували менш обмежений доступ до електродів, що оптимальніше знизить час заряду батареї. Більше того, вчені провели заміну літієвого транспорту. Тепер основним матеріалом служить хімічна сполука LiFePO4.

Принципи удосконаленого способу з Університету Іллінойсу дозволяють говорити, що абсолютно неважливо наскільки швидко рухаються заряджені іони в батареї. Інженери розгорнули підхід, скоротивши відстань між іонами і електродом для миттєвої передачі заряду. Для скорочення же дистанції, яка тепер зменшилася, дослідники додали «високо структуровані катоди».

Якщо ж зазирнути всередину батарей, там виявляться мініатюрні гранули полістиролу. Вони-то і здійснюють «стиснення» іонів і фактично націлюють їх на меншу відстань. Іони, таким чином, розташовуються дуже близько до катода, а значить акумулятору буде досить декількох хвилин для підзарядки. Візуально схема нагадує мікросітку, де місця між осередками закриті електролітом.

У результаті розробок, виходить нікель-металогідридні батареї зі здатністю заряджатися на 75% всього за 2,7 секунди, 90% обсяг досягаємо за 20 секунд. Швидкості зарядки, за запевненнями розробників, не втрачаються навіть після 100 циклів зарядки.

На жаль фото дослідних або будь-яких інших зразків технології немає : (