Monthly Archives: Жовтень 2010

Типографічна розкладка клавіатури Іллі Бірмана

В цій статті хочу ознайомити Вас з нормальним друком на клавіатурі.

Як не дивно, чи то через лінь, чи то через незнання, багато людей використовують стандартну розкладку клавіатури і, наприклад, щоб поставити апостроф переключаються на англійську, пишуть м.кв замість м², ставлять дефіс «-» замість тире «—», не знають як поставити градуси °С, а декому потрібні і стрілочки →, або знак євро €, ну і багато чого ще.

Звичайно є спеціальні коди, які знають і пам’ятають одиниці, є у ворді настройки, а є універсальна клавіатура Іллі Бірмана, яка дуже полегшує набір тексту. Внизу є малюнок, де показана російська додаткова розкладка клавіатури, позначені додаткові символи голубим кольором. Українська розкладка Іллі Бірмана трішки відрізняється і має українські додаткові символи, наприклад букву «ґ,Ґ»

Отже, Вам потрібно завантажити розкладку клавіатури Іллі Бірмана (анг+рос+укр). Інсталювати звичним способом і потім вибрати замість стандартної власне цю типографічну, яка появиться в списку в панелі управління. Все дуже просто. Вводяться ті символи при затиснутій правій клавіші «Alt»

До речі, цією розкладкою користуються багато відомих компаній: вебстудія Лєбєдєва, Яндекс, …

А яким чином Ви пишете спеціальні символи? – розкажіть про це в коментарях.

розкладка Іллі Бірмана

розкладка Іллі Бірмана

Фільтри Google

Google_filtersЯк у будь-пошукової системи, у Google є система фільтрації своєї видачі. Великий відсоток сайтів в інтернеті створено не для людей, а для перенаправлення трафіку на інші сайти, для впливу на пошукову видачу і т. п., отже, щоб видача пошукача була чистою, це сміття потрібно ретельно фільтрувати. Фільтрувати таким чином, щоб не постраждали нормальні сайти. Але ж немає чітких критеріїв “нормальності”, тому проблема фільтрації є складною, і вона до цих пір остаточно не вирішена. Під фільтри часто потрапляють “білі й пухнасті” сайти, і причини цього попадання визначити буває дуже складно.
Аналізуючи інформацію про фільтри (а можна аналізувати лише думки вебмайстрів, так як сам Гугл не викладає практично ніякої інформації про свої пошукові технології), чітко видно, що назв фільтрів безліч, але всі вони зводяться практично до одного – розкручуй чесно, і з сайтом буде все добре. Тому немає сенсу визначати з високою точністю, як називається накладений на сайт фільтр. Способи виходу з-під них приблизно однакові, а знання назви нічого не змінить. Continue reading

Початок роботи з Гугл ЕдВордс (Google AdWords)

Нещодавно почав користуватися рекламним сервісом від Google AdWords. Вже давно збирався зробити це, але ніяк руки не доходили. Спонукали до початку роботи розмова з одним спецом по гуглівській рекламі, який працює на одній львівській фірмі. Дещо порозказував мені про ефективність цієї реклами. Також каталізатором послугував черговий купон від компанії Google на 300 грн, які можуть бути потрачені на рекламу в системі Google AdWords. Перший лист з купоном я не встиг активувати, якось лінь було. Такі листи з 300 гривневими купонами приходять власникам акаунтів AdSense, які ще не почали користуватися системою ЕдВордс.
Реєструватися без всяких труднощів потрібно за цим посиланням. Потім, якщо маєте купон, то активовуєте його вводом коду, який написаний там. На рахунку відразу появиться 300 грн. За активацію облікового запису відразу зніметься 25 грн. Але активація не пройде до того часу поки Ви не проплатите перший свій платіж Гуглу. Проплата можлива двома способами: платіжна картка і банківський переказ. Тут виникають вже пробеми і маса запитань. Більшість з зареєстрованих, передбачаю, на цьому етапі лишають то все, адже треба заплатити свої гроші, яких, як відомо, завжди бракує. На цьому моменті зупинюсь детальніше.
Не спішіть вибирати спосіб платежу, добре подумайте, адже пізніше поміняти вже буде неможливо.
Проплата кредитною карткою видається відразу простим варіантом. Тут потрібно здійснити платіж мінімум 50 грн. Знайте, що приймаються лише картки міжнародного стандарту VISA та MasterCard. Ті картки, які є майже в кожного не підійдуть, вони є Visa Electron та MasterCard Electronic. Обдзвонив банки і взнав, що потрібні картки коштують досить дорого 150-200 грн. Не знаю як з картки, а з банківського переказу гроші через добу вже надійшли на мій рахунок в акаунті і показ рекламних оголошень почався. Слід зазначити, що 34,02 грн знялося ПДВ з тих 200 грн.
Почав користуватися. В перший день потратив 35 грн за 11 переходів. Дорого, працюю тепер над зменшенням ціни кліку при бажаній к-ті переходів. Десь з часом відпишуся. Система ЄдВордс має надзвичайно багато налаштувань і можливостей. Мені вона видалася цікавою і потрібною, надалі користуватимуся.

Українська блогосфера

Мені завжди подобалося читати україномовні блоги. Приємно коли інформація написана рідною мені мовою. Українська блогосфера потрохи розвивається і з’являється все більше цікавих блогів. На багато з них я підписаний через РСС і постійно слідкую за новими постами. Російськомовних блогів звичайно в мене в рідері більше, вони мені потрібні для роботи, черпати інформацію з них. Українські більше для душі. Відмічу кілька зі свого читача, може й вам приглянуться:

Список можна продовжувати. Негативним явищем в нас є те, що більшість блогів кануть в небуття разом із закінченням ентузіазму у їх власників. Також нелюблю, коли блогери починають тупо копіпастити і перекладати чужі статті. Невже ви думаєте, що комусь цікаво читати дублікати, навіть глибоко відрерайчені. Не подобається мені, коли блогери тупо пишуть про якісь вконтакти та інший актуально-перебільшений мотлох.

Подобається, коли в блогера є душа, яка передається блогові і проходить через кожен написаний пост. Зовсім не обов’язково писати про чергову фішку від Дуремарова (Дурова), про неї  вже написали на кожному другому блогові з великої кількості тралялякання. Ось гівносайт пише про речі веселі, в ньому присутнє щось таке, що змушує зайти почитати черговий пост про його кроликів, чи якусь історію з неадекватними сусідами. Маузер деколи здивує цікавинкою, ну і так далі.

Короче будьте оригінальними, пишіть пости з голови, тоді я вас читатиму і будете в мене в РСС з постійною пропискою. Удачі і натхнення українським блогерам.

Скидуйте в коментарях цікаві українські блоги, це не буде розцінене як спам і зазначте кількома словами про що блог.

Статистика блогу виглядає оптимістично

Пройшло вже більше півроку від того часу коли я створив блог http://paschenko.org.ua. Хочу показати вам як виглядає приріст аудиторії сайту.  Контенту за цей час я багато не закинув за браком часу і лінню. Але ті статті, що є, написані мною і написані правдиво та компетентно. Для користувача являються цінним матеріалом. Деякі викликали багато шуму і незадоволення від виробників і прийшлось під тиском прибрати матеріали, вірніше закрити доступ громадськості. Блог за півроку привів значне число клієнтів та зробив моє ім’я і прізвище впізнаваним.

На графіку показано статистику кількості відвідувачів та переглянутих сторінок. Перший графік по тижнях, другий – місяцях.

Графік відвідуваності сайту

Графік відвідуваності сайту

Результатами я задоволений і працюю далі. Було б простіше найняти писаку на сайт, але не можу нікому довірити писати туди. Якщо у Вас є потреба в просуванні сайту, то готовий наразі взятися і за ваші сайти, оскільки мені це цікаво і напрям знань є перспективним. Грошей багато не візьму.

P.S. Також можете самостійно розкрутити сайт, скористайтесь безкоштовним сервісом розкрутки сайтів http://4px.ru/seo :)))))))