Monthly Archives: Листопад 2010

Як визначити реальну кількість RSS читачів на блозі WordPress

Інтернет дедалі розвивається, користувачі стають дедалі продвинутішими і таке слово як RSS вже не є якоюсь диковинкою. Багато користуються і знають, що слідкувати за улюбленими сайтами через RSS стрічку дуже зручно. В мене в списку біля 50-ти блогів/сайтів.

Власник блогу звичайно ж слідкує за статистикою і звичайно ж цікаво знати скільки людей мають в списку його сайт. Власне про це й хочу розповісти, як визначити цю кількість.

Багато хто з блогерів вебмайстрів вже пізніше після запуску починає цікавитися RSS статистикою. Щоб знати к-ть читачів потрібно на сайті http://feedburner.google.com створити свій фід. Це дуже просто і складнощів не повинно виникати. Там власне і буде відображатися статистика по підписці на ваш новий фід (мій — http://feeds.feedburner.com/org/mNYC). Але маса читачів підписується не через цей фід, а й через фід який пишеться http://ваш сайт/feed. Таких користувачів статистика не буде відображати.

Щоб врахувати всіх підписаних на RSS  потрібно в блозі WordPress встановити плагін FD Feedburner Plugin. Цей плагін редиректитиме вашу стандартну стрічку на гулівську і всі читачі в статистиці будуть враховані. Як нові так і вже давно підписані. Варто зауважити, що результат побачите не відразу, згодом.

Вважаю доцільним виведення на сайт лічильника кількості читачів. Бо відвідувачам сайту також цікаво скільки блог має прихильників, для цього потрібно згенерувати код лічильника свого фіда на feedburner.google.com і вставити в бажане місце на свому блозі.

Як я роблю скріншоти, Clip2Net

Хочу поділитися з вами інформацією про те як я роблю скріншоти. Звичайно ж в класиці, це потрібно натиснути кнопку «Prt Sc»(прінт скрін), потім відкрити графічний редактор, наприклад фотошоп, і там виділити потрібну частину зображення, домалювати щось, підкреслити, тощо

Зверніть увагу на безкоштовну програму Clip2Net, яку можна відразу ж завантажити на офсайті. З її допомогою просто заскріншотити певну частину зображення на моніторі, потім залити на свій улюблений фотохостінг, або просто натиснути на кнопку в самому інтерфейсі програми і картинка завантажиться на сервер в інеті, давши Вам посилання на неї. Також в цій програмі можна редагувати зображення — вставити рамку якусь, виділито щось, малювати олівцем, проставити стрілочки, добавити текст.

Насправді дуже зручна програма, використовую її вже біля 2-х років. Пропоную переглянути моє відео, на якому показано як працювати в цій програмі:

Копіпаст в мережі

Копіпаст є однією з найактуальніших тем в інтернеті. Купа розмов точиться навколо нього, як відносно моральності до відносно законності. Цікавим є те, як ставляться до цього пошукові системи. Маса інформації про це написано. Не буду повторюватися голослівними розмовами, а напишу в цій статті про свої досліди і ставлення до копіпасту.

Копіпаст вважаю не завжди негативним явищем, інколи автори чи власники статей зацікавлені в його розповсюдженні. Копіювання може бути нормальним, коли в контексті є рекламація якогось продукту і чим більше сайтів розповсюдять цю інформацію, тим більше покупців купить описаний продукт. Копіпаст зі зворотнім посиланням я сприймаю нормально. Якщо мою статтю хтось перекопіював і поставив активне посилання про моє авторство, то можу лише подякувати. Але переважно посилань не ставлять і тоді мене це звичайно бісить. Одного разу мій блог про електроінструменти був повністю перекопійований без всяких посилань. Перекопіював його якийсь чувак з Франківської області на блог на блогспоті. Я звичайно відреагував і почав йому писати, відповіді не послідувало. Пізніше написав в гуглопідтримку про тупе копіювання з мого блогу і був приємно здивований миттєвим закриттям того гівноблогу.

Також багато серйозних сайтів копіюють в мене інформацію. Я є співвласником інтернет магазину http://instrymentu.com.ua. При його створенні основна ставка була зроблена на написання унікальних україномовних описів і на викладення якісних зображень, однакових розмірів і оптимального центрування зображення. Ідея була хорошою, магазин нормально працює, має трохи пузо, відвідуваність і безкоштовно попав до Яндекс каталогу. З нього звичайно ж почали тирити інформацію. На картинки було нанесено водяний знак написаним доменом і копіювання стало не дуже актуальними. Описи товарів передирали відомі інтернет-магазини. Я почав писати їм про такі неприпустимі речі, але особливо там ніхто не хотів слухати мене, переадресовували мене то на одних то на інших, то на директора, який взагалі не знає що таке копіпаст. Я зрозумів, що з цим неможливо боротися і забив. Тепер особливо цим не парюсь, але неприємно попасти на сайт з мною написаним текстом. Одного разу був приємно вражений, коли Українська правда взяла на одному моєму сайті зображення і написала джерелом мій сайт, молодці.

Про використання копіпасту. Щоб провести екперименти над копіпастом створив сайт з окремим доменом benzopila.org.ua, статті всі були копіпастними. Закинув в районі 40-статей і через три місяці мав відвідуваність порядку 20-40 чоловік в день, розкрутки не проводилося, жодного посилання. Контент був російськомовний, трафік приходив по низькочастотним запитам. Посилання я ставив, але неактивні, текстові. Як Гугл так і Яндекс непогано індексували сайт, тільки в Гуглі майже всі сторінки були в додатковому, а не основному індексі. Пів року сайт прожив, потім мені стало лінь і нецікаво і я його видалив. Інколи тепер на СДЛ сайтах своїх користуюсь копіпастом, замітив, що такі, навіть дуже якісні статті, приводять мало відвідувачів. Основна маса йде з самописних статей, які сам пишу з максимальною заточеністю під пошукові системи, тикаючи їх ключами. Наприклад вдало написана стаття – http://paschenko.org.ua/vodyana_tehnika/mini-myjky-karcher-kerher-avtomyjky-vysokoho-tysku-1-v-ukrajini.html. Копіпаст кидаю не з орієнтацією, що по ньому прийде трафік, а більше через корисність написаного в ньому відвідувачам мого сайту буде цікаво почитати цю статтю, навіть якщо вона скопійована. Посилання інколи ставлю а інколи ні. Якби автор статті звернувся з претензіями, то без проблем би видалив. Поки ніхто не звертався, хіба раз дорікнули про те, що я взяв картинку на одному сайті і переробив її під свої потреби. Відразу ж картинка була знята і з її власником нормально розійшлися і поговорили заодно про партнерські відносини в бізнесі.

Всі розмови про катастрофу від використання копіпасту вважаю надуманими і перебільшеними, просто такий контент не дає потрібного ефекту, він не приводить багато користувачів, він не робить авторитету власнику сайту і може хіба додатково використовуватися для певних потреб. Свій контент є основним і в цьому контенті є Ваш професіоналізм і знання справи. А плагіат він всього-навсього плагіат. Я би був не проти, якби ввели юридичну відповідальність за використання копіпасту. Тоді б інтернет став набагато чистішим, пропала б велика маса гівносайтів, а власники і автори сайтів продукували б якісний контент, школярі більше би займалися навчанням. В загальному я проти копіпасту, але поки він не заборонений, я й надалі проводитиму різного роду досліди.

TeamViewer – програма для віддаленого доступу до комп’ютера, швидка допомога чайникам

В мене постійно є потреба допомогти комусь в чомусь розібратися на компі. Для цього потрібна програма для віддаленого доступу до комп’ютера. Значно простіше зайти віддалено і вирішити певну проблему, ніж по телефону чи скайпу пояснювати на яку кнопку натиснути і що робити далі …

Для віддаленої допомоги потрібно вашому візаві просто встановити програму в себе на комп’ютері, запустити її і продиктувати ID та пароль. Далі вже його участі практично не потрібно. TeamViewer зазвичай дружній з антивірусами і фаєрволами, отже проблем не повинно виникати. Програма є безкоштовною для приватного використання і завантажити її можна на офсайті http://www.teamviewer.com.

Є звичайно ряд інших аналогічних програм, але з досвіду вважаю цю найкращою в силу її простоти, надійності, безпроблемності, …

Заробіток в інтернеті. Створення MFA сайту

Спосіб заробітку на гуглорекламі вважаю дуже ефективним. Адже, на відміну від продажу посилань, сайту не страшні санкції пошукових систем. Вчора отримав приємний клік на 6,39€ і вирішив написати про такий заробіток.

МФА (MFA) – made for AdSense, сайти максимально заточені під заробіток з Адесенса. Тобто основним завданням сайту є прибуток з кліків по рекламним блокам користувачів сайту.

Як зробити сайт який буде заробляти? Потрібно насамперед обрати тематику, адже кліки в різних тематиках сильно відрізняються. Тут потрібно вже знати ринок реклами, в якій галузі вона найдорожча, де великий попит на неї. На сьогоднішній день дорогими тематиками є:

  • страхування
  • фінансово-банківська тематика
  • будівництво
  • туризм
  • медицина (фарма)

В Україні реклама не є дорогою, наші рекламодавці не такі щедрі і малочисельні, отже якщо можете потрібно лізти в англомовний сектор або хоча б російськомовний. Адже ціна кліків з моїх спостережень по банківській тематиці для прикладу укр-0,15€, рос-0,40€, англ-5€.

Основною проблемою є наповнення таких сайтів, матеріали статей потрібно звідкись черпати, чим більше статей буде, тим більше потенціальних відвідувачів, що відіб’ється на заробітках. Можу порадити робити глибокий рерайт текстів, а також переклади рерайтити. Найкраще писати тексти самому, але то є марудна важка робота і якщо не лежить душа до тематики, то важко буде щось написати нове. Тупо перекладені тексти з інших мов багато трафіку не приводять, вони переважно попадають в додатковий індекс Гугла і участі у видачі не приймають. Рерайтити все ж потрібно. Якщо контент сайту є нецікавим, то клікабельність краща – відвідувач не знайшовши нічого цікавого просто тікає з сайту переходом по тематичній рекламі.

Розташування і оформлення рекламних блоків є чи не найважливішим фактором. Тут варто експериментувати. Міняти періодично блоки і їх дизайн, та слідкувати за процентом клікань, добитися максимально можливого результату. По цьому питанню є дуже багато інформації в інтернеті. Від себе можу з практики добавити, що блоки мають бути розміщені в гарячих зонах, де найбільша увага відвідувачів. Гарячі зони в різних сайтах по різному розташовані, переважно це є територія заголовку статті, сайдбар зверху. Колір оголошення має співпадати з кольором заголовку статті, блоки мають «муляти око».

Хорошими статтями є такі, які максимально заточені під якийсь контекстний запит. Наприклад, страхування авто. Відповідно до цього запиту пишемо статтю. Обов’язково потрібно «страхування авто» вжити у заголовку статті, в першому абзаці, кілька раз повторити в тексті. Також варто прописати в тексті різні синоніми та близькі по тематиці запити. В тегах прописати ключі основні.

Також для максимальної тематичності по контексту оголошень в рекламних блоках потрібно зробити видимим для адсенсного робота лише потрібний контент на сайті, тобто прибрати з його видимості хедер, футер, сайдбар та інші речі через які понижується контекстність/тематичність. Як це зробити почитайте тут. Чим більша тематичність, тим правильніше підібрана реклама буде, тим більше переходів по ній.

Сайт постійно варто підживлювати свіжим контентом і нарощувати посилальну масу на нього. Не варто пробувати якось накрутити з кліками, просити когось клікнути, брати участь в якихось спільнотах по склікуванню. Гугл найдорожча  компанія в світі, вміє добре виводити на чисту воду власників акаунтів Адсенса і посилати у вічний бан. Також не варто займатися склікуванням реклами на іншому сайті з метою заподіяти шкоду. В мене на сайті один гуманоїд(levandivka.com) склікував і в результаті не мій, а його акаунт AdSense відправився у вічний бан.

Успіхів Вам і натхнення до роботи, нехай додатковий заробіток в інтернеті переростає в основний вагомий стабільний дохід.