Monthly Archives: Лютий 2011

Онлайн телебачення через інтернет

Дивитися телебачення через інтернет сьогодні вже стало звичним явищем. В цій статті поділюся своїми роздумами про телебачення онлайн в Україні.

інтернет телебачення онлайнСучасне телебачення в Україні перетворилося на трансляцію реклами з вкрапленням новин, дурнуватих серіалів і старих фільмів. Часом правда трапляються цікаві передачі, ну і новини можна часом переглянути. Але найцінніше для мене це часом подивитися бокс і футбол. Бо все інше можна переглядати в інтернеті, а от дивитися футбол онлайн і дивитися бокс онлайн на моніторі важкувато. Чому? – Бо сервера які здійснюють онлайн трансляції або перенавантажені, або просто не мають права транслювати онлайн в інтернет через комерційні заборони. Адже прямий ефір боксу чи футболу дорого коштує. Хоча ця проблема останнім часом вирішується. Просто йдуть нелегальні трансляції по принципу торентів p2p мереж. Де одночасно з переглядом кожен є і ретранслятором потоку відео, першоджерело при цьому не відпадає через перенавантаження. Такі трансляції онлайн футболу чи боксу не важко нагуглити, але це є певною незручністю. Якість онлайн телебачення зазвичай є гіршою від звичного антенного, кабельного, спутникового телебачення. Але це, вважаю, просто питання часу в розвитку технологій.

Як найзручніше дивитися телебачення онлайн на свому комп’ютері?
Є звичайно багато способів. Є ціла маса спеціальних програм для перегляду телебачення через інтернет, є різноманітні розширення для браузерів, які виконують роль тих самих програм перегляду онлайн відео трансляції. Але там часто бувають застарілі посилання на відео потоки, глюки різноманітні трапляються і інші неприємні речі. Найзручніший спосіб дивитися онлайн телебачення з інтернету прямо на сайті телеканалу. Створити собі папку в браузері із закладками відеотрансляцій телеканалів.
Зручний такий перегляд по наступним причинам:

 • Зазвичай телеканал працює у фоновій вкладці у браузері, при зацікавленості перемикається в активну вкладку одним кліком.
 • На сайті з онлайн трансляцією відео завжди присутня програма телебачення з описом телепрограм та фільмів, можна відразу й ознайомитися, а не лізти на сторонні ресурси в пошуках програми телепередач.
 • Перегляд відео з сайту телеканала добрий тим, що це є першоджерело і немає сторонньої реклами, яку намагаються втиснути сторонні сервіси

Розвиток телебачення в інтернеті та популярність зростають. Українське телебачення не є виключенням і піддається загальносвітовим тенденціям. Майже всі українські телеканали мають онлайн трансляцію. Зазираючи в майбутнє, експерти прогнозують, і я з ними погоджуюсь, що телебачення втратить сучасні риси сімейного сидіння біля ящика і паузами на горщик та їжу під час реклами — все цікаве буде в мережі, не обов’язковим стане онлайн. Все можна знайти буде і передивитися, не тратячи часу на перегляд реклами. Розвиток мобільного бездротового інтернету та технології передачі даних разом з телевізійними відтворювачами робить можливість переглядати телебачення онлайн в міських заторахі, маршрутці, поїзді, тобто в ситуаціях, коли нема чим зайнятися і вбити час з допомогою перегляду якихось тв-трансляцій на різноманітних пристроях.

Вже сьогодні молодь знайшла інші шляхи отримання інформації, відмінні від попереднього покоління, якому дуже важко розлучитися з телевізійними ящиками, а вірніше з переглядом телеканалів звичним способом. Телевізори все більше стають подібними до комп’ютерів, з під’єднанням до інтернету і різноманітним програмним забезпеченням. На днях бачив Самсунг зі Скайпом. Я, наприклад, телевізора, навіть, не маю, непотрібен він мені, живу вже без нього кілька років і нормально.

Відеоновини добре дивитися із сайту ТСН, знайомитися з новинами добре на сайті газети «Українська правда», цікаві передачі по ТВі, ну і маса інших джерел інформації. Фільми, звичайно ж, із торентів. В мене стоять в закладках Інтер, Новий канал, СТБ, ТВі. На актуальні відеоролики Ютуба та інші відеоновини наштовхують лінки в новинній стрічці друзів у Твіттері. Так на сьогоднішній день виглядає для мене телебачення, часом навіть цікаво рекламу стає глянути по телевізорі — рідко бачу її.

8 Березня Міжнародний жіночий день. Привітання з 8 Березня

Продовжуючи традицію привітання зі святами на моєму блозі, після вітання з Новим Роком та привітання з Днем захисника вітчизни, по календарю тихо наближається свято 8 Березня. Міжнародний жіночий день всюди святкують саме восьмого Березня.

Привітання з 8 Березня. Картинки та відкритки на 8 БерезняЛюбі жінки та дівчатка, хочу передати вам свої привітання з 8 Березня. Бажаю Вам бути завжди жіночними, красивими, сіяти любов та злагоду в суспільстві. Щоб вас завжди любили, поважали, будьте щасливими і здоровими. І нехай вітання з 8 Березня будуть не єдиними вітаннями в році, щоб чоловіки завжди пам’ятили, що Ви жінки і Вас тре шанувати та леліяти, не тільки в Міжнародний жіночий день. Зі святом 🙂

8 Березня історія

Історія виникнення свята 8 Березня починається з 1857 року. В цей день 8 Березня у Нью-Йорку жінки, працівниці текстильної промисловості провели демонстрацію на протест проти низької заробітної плати жінкам та важких умов праці. Цей мітинг швидко був розігнаний міліцією, але він запам’ятався і об’єднав прагнення жінок. Саме 8 Березня в наступні роки проводилися аналогічні мітинги. Через пів століття, 8 Березня 1908 року в тому ж таки Нью-Йорку в мітингу  за надання права приймати участь у виборах і за збільшення заробітної плати зібралося вже 15000 жінок. Для закріплення традиції, рішенням Соціалістичної партії США (28 лютого 1909) і Соціалістичного Інтернаціоналу (1910, Копенгаген, з ініціативи німецької революціонерки Клари Цеткін) день 8 березня було проголошено Міжнародним жіночим днем.
Клара Цеткін прописала в своїй резолюції наступне:
У повній відповідності з класово-свідомими політичними профспілковими організаціями пролетаріату в кожній країні соціалістки всіх країн щорічно проводять Жіночий день, який в першу чергу слугує агітації за надання жінкам виборчого права. Ця вимога має бути висунена як складова частина всього жіночого питання в цілому і в повній відповідності з соціалістичними поглядами. Жіночому дню слід повсюдно надавати міжнародний характер, і він всюди має бути старанно підготовлений.
8 Березня 1913 року жінки вже з багатьох країн світу проводили демонстрацію проти розпалення Першої світової війни. Лютнева революція почалася з демонстрації на 8 Березня 1917 року.
Пізніше свято 8-го Березня плавно втрачає популярність і політичне забарвлення. У 1966 році Радянський Союз зробив день 8 Березня Міжнародним жіночим днем в Союзі та офіційним вихідним святковим днем. В наші часи свято 8 Березня просто Міжнародний жіночий день, без всякої політики, свято весни та жіноцтва.
Цікавими фактами є те, що в світі досить мало країн відзначає свято 8 Березня, також Православна церква не визнає цього свята по причині його політичного походження.
Особисто мені теж більше до вподоби привітання для жінок на День матері.
Якщо шукаєте подарунки на 8 Березня для своїх жінок і не знаєте що саме купити, то зверніться в магазин парфумів SHARM. Парфуми завжди доречні в якості подарунку, окрім того в магазині акція – клікніть по банеру нижче:
У нас можна купити подарунки - парфуми на 8 Березня. Акція

8 Березня сценарій

Отже, по якому сценарію в кого проходить свято 8 Березня.
Жінки та дівчати в цей день звичайно відчувають себе принцесами і коханими та бажаними. Чоловіки ж шуршать як віники.
Заздалегіть потрібно подбати про подарунки на 8 Березня. Щоб кохані та близькі не розчарувалися, а були приємно враженими. Купити квіти на 8 Березня це справжнє випробування. В день свята потрібно встани дуже рано і бігти на ринок, або купити квіти і сховати в сусіда теж варіант. Ну і потім в саме свято бути білим і пухнастим, посміхатися, робити всі хатні справи та нічому не перечити, міжнародний жіночий день все-таки. Бари, кафе і ресторани у Львові на 8 Березня майже всі зайняті повністю. Отже замовити столик на двох на 8 Березня потрібно заздалегіть, щоб не ходити з коханою вулицями міста в пошуках і родумах де святкувати 8 Березня.
Приблизно такий сценарій 8 Березня є найбільш оптимальний, хоча я більше волію піти в кіно чи провести вечір вдвох з коханою, або якщо в батьків, то з мамою та сестрою, роблячи в цей день і вечір хатню роботу, готуючи жінкам смачні страви  на 8 Березня.
Дитячий сценарій на 8 березня має бути добре продуманий вчителями в школі чи вихователями в садочку. Дівчатка в цей день отримують купу емоцій, тому має бути все цікаво та гарно. Потрібно придумати гарні вірші до 8 Березня є також різноманітні пісні до 8 Березня під продуманий сценарій святкування 8 Березня для дітей.
Корпоративний сценарій міжнароного жіночого дня доволі простий квіти + привітання з 8 Березня + корпоративна вечірка.
Для мене важче значно на це свято, адже 7 Березня я святкую свій День народження і …

Привітання з 8 Березня

Я вже не одноразово писав, що привітання з любим святом і в т.ч. вітання з 8 Березня мають бути оригінальними, ніколи не варто обмежуватися шаблонним привітанням. Послати sms привітання з 8 Березня, яке вже отримали сотні жінок теж не буде приємною несподіванкою, швидше галочкою. Коханим любовні смс, знайомим прикольні sms на 8 Березня. Ну, а якщо вже зовсім нема фантазії тоді вже шукайте в інтернеті поздоровлення з 8 Березня, Міжнародним жіночим днем.
Не лишнім буде згадати давніші часи і послати поштою чи передати відкритки на 8 Березня. Пошукати в інтернеті і переслати на мейл жінкам привітання + картинки на 8 Березня.
Привітання на день 8 Березня жінкам та дівчатам це мінімум, який повинні зробити мужчини в цей день. Зробіть все залежне щоб ваші жінки були щасливі в цей день, та у всі інші також.

Як створити сайт ?

Як створити свій сайтЯк створити свій сайт? — це запитання за кількістю запитів в пошукових системах вбивається дуже часто. Незважаючи на тонни інформації, кожного дня люди шукають відповіді на свої запитання як створити свій гарний сайт. В цій статті спробую поверхнево, не вникаючи в глибокі дрібниці дати інструкію як створити свій сайт для тих, хто ще не пробував цього робити і хоче таки наважитися і зробити сайт. Думаю мої поради будуть цікавими для вас і допоможуть у новому задумі створення сайту. В мене вже не один десяток зроблених і працюючих сайтів, блогів, форумів. Тому можу чомусь і навчити. Стаття розрахована на новачків які хочуть навчитися створювати сайти і шукають потрібну інформацію та інструкцію як робити сайти. В коментарях охоче відповім на ваші запитання що стосуються створення сайтів, бажаючі можуть зв’язатися зі мною особисто і замовити створення сайту. Я є не жадна людина і тому готовий допомогти безкоштовно створити сайт, при наявності вільного часу і бажання.

Отже, з чого почати створювати сайт? Звичайно варто почати з накопичення знань. Почитати блоги і форуми. Варто чітко усвідомити для чого потрібний сайт, вибрати його тематику, філософію. Створити якісний сайт дуже важливо, адже мусору в інтернеті є дуже багато і тому створювати черговий смітничок не варто, ну хіба навчитися справі створенню та розробці сайтів.

Для початківців, я б порадив вивчити двигун для сайту WordPress. Це є найпопулярніша система управління сайтом, зрозуміла інтуїтивно. Новачок досить просто може почати користуватися адмін панеллю прямо вже. Статті пишуться у вікні з інструментами схожими до текстового редактору Word. Зробити сайт не важко насправді, набагато важче наповнити його цікавими матеріалами власного виробництва, тобто написати контент. Відносно Вордпресу, то існує україномовна версія WordPress і сайт з плагінами, темами і торбою іншої корисної інформації. Також завантажте і перегляньте відеоуроки по вивченню WordPress. Мені дуже допомогли відеоуроки з вивчення WordPress Євгенія Попова і взагалі в цього автора маса потрібних відеоуроків, бажано переглянути їх, знайдете відповіді на багато запитань.

Алгоритм створення сайту

Перш за все потрібно зареєструвати і оплатити хостинг. Рекомендую зареєструвати собі хостинг Ukraine.com.ua, там кілька днів дають безкоштовно, користуватися хостингом можете прямо вже. Через кілька днів заплатите, способів багато: лайтбокси на вулиці, Вебмані, банківський переказ та інші. Там же можна і зареєструвати доменне ім’я, а можна і безкоштовно зареєструвати домен в зоні org.ua, але то трохи складніше, хоча не важко розібратися. Скільки коштує хостинг? — недорого, 100 грн в рік цілком вистачає на серйозний сайт.

Після реєстрації домену і покупки хостінгу, завантажте собі свіжу українську версію WordPress – http://uk.wordpress.org. Розпакуйте архів і залийте файли в корінь вашої папки на хостингу. Зробити це можна з допомогою безкоштовної програми для ftp передачі даних FileZilla. Після цього почнеться процес установки WordPress: потрібно вписати деякі дані, а саме назву бази даних, логіни і паролі, назву сайту і префікс, нічого складного. Установка WordPress займе від 5-ти хвилин.

От ваш сайт і готовий. Він вже є повноцінний, але сирий. Стоїть стандартна тема WordPress і ніяких примочок зі свістєлками і пірдєлкамі. Все потрібне встановлюється власноручно в адмінпанелі та на хостінгу.

Сайт відразу варто структуризувати, вибрати підходячу тему, завантажити та встановити плагіни WordPress необхідні під ваші потреби. Тему можна поправити під свої потреби, для цього вже необхідні знання PHP, CSS, HTML та інше. Або потрібно хоч знати що то таке, а готових рішень в неті купа, разом і з інструкціями по установці. Все, ваш сайт готовий, наповнюйте його контентом та вдосконалюйте.

Важливо не просто читати про те як створити свій сайт, а братися відразу за його створення. Методом власних проб та помилок пізнавати на практиці всі тонкощі справи розробки сайтів. У вас все получиться, варто тільки хотіти.

З часом, після створення та наповнення сайту, коли на ньому появляться люди, Вас почнуть турбувати інші питання, такі як:

 • Як заробити гроші на своєму блозі/сайті?
 • Як збільшити відвідуваність сайту?
 • Які є способи та методи заробітку в інтернеті на своєму сайті?
 • Як попасти на перші місця в пошукових системах?
 • Як підняти ТИЦ та PR сайту?
 • Як монетизувати трафік на сайті?

Саме на такі теми я веду цей блог. Сам займаюся цими речами і ділюся з читачами мого блогу корисною інформацією. Тепер ви маєте уявлення про те, як створити сайт на WordPress, інші двигуни сайтів суттєво не відрізняються, пізнавши один, ви навчитеся розбиратися і з іншими. Якщо вам цікаво читати подібну інформацію, то підписуйтесь на оновлення блога через RSS, також пропоную зареєструватися в системах заробітку на своєму сайті.

Зміни в тарифному плані «Бомба» djuice від 1-го Березня 2011р

зміни в тарифному плані «Бомба» djuiceНайбільше горе українських операторів мобільного зв’язку це їхнє непереборне бажання махлювати. Створювати тарифні плани з прихованими платежами, вказувати ціни без врахування ПДВ і плати в пенсійний фонд, здирати гроші за нав’язані послуги і міняти тарифні плани по ходу діла.

Я довго користувався одним номером на операторі life:). Був на контракті та вибрав собі простий тариф без прихованих платежів. Безкоштовно в мережі і фіксована ціна на все інше. Але з часом оператор почав постійно змінювати умови контракту, збільшувати абонплату, зробив похвилинну тарифікацію, підключав дурнуваті і непотрібні мені послуги, і ще купу всього змінював.

Мене це дістало і я перейшов на корпоративний контракт від Київстару, де умови мені теж підходили. Але Київстар теж надумав поміняти умови і тарифи в гіршу для мене сторону. Покинув я Київстар і перейшов на тариф «Бомба» від djuice. Цей оператор вирішив теж міняти умови з 1-го Березня 2011р. Як же вони мене дістали ці оператори своїм жанглюванням і дуремарством. Є ж тарифний план і люди порахували, що їм вигідно і лише тоді підключаються до нього. Зміна умов примусова вже в процесі користування послугою є натуральним свинством від оператора.

Отже, відбулися такі з міни в тарифі «Бомба» від 1-го Березня 2011р:

 • Підвищена абонентська плата. Раніше djuice анонсував, що абонплата 10 грн в місяць, але то було неправдою, додатково ще стягуються податки і цифра виходить більшою. Тепер абонплата становить 50 копійок в день + податки. Виходить від 15-ти до 20-ти гривень в місяць.
 • Друге свинство це запровадження похвилинної тарифікації розмов. Гроші за хвилину розмови тепер знімають з першої секунди хвилини. Тут я взагалі не зрозумів. Це просто бажання більше дерти з абонентів іншого пояснення я не бачу. Витрати наші зростуть, як мінімум, на 20 % з такою тарифікацією
 • SMS за кордон коштує 1,20 грн. Не розумію я людей, що шлють такі смски. Дзвонити і писати за кордон значно вигідніше через skype та інші інтернет месенджери і IP-телефонії.
 • Є один приємний момент в цій зміні — щоденне безкоштовне нарахування 5 Мб інтернету. Це звичайно великий плюс для мене, але таких як я інтернетзалежних не так багато. Більшості цей інтернет непотрібний. Це є спроба навчити/присадити людей користуватися цією послугою. Потім її, думаю, не буде або стане платною. В мене запитання: «а навіщо анулювати щоденно невикористані 5 Мб, чому не плюсувати?». Також, якби оператор дбав про своїх абонентів, то зробив би від’єднання від мережі після використання 5 Мб, а то захопитися дуже просто і кожен наступний мегабайт буде коштувати по 8 грн. Таких захопившихся будуть тисячі.

Знов почав я переглядати тарифи від мобільних операторів України, але в результаті всі ж паскуднічають, тому, мабуть, лишаюся і далі на «Бомбі»

Рекомендації та основи розробки сателітів

1. Визначення понять

Під терміном “сателіт” зазвичай розуміється два варіанти сайтів:
– Допоміжні сайти, створені для просування основного сайту (для розміщення посилань замість того, щоб купувати їх на сторонніх сайтах);
– Сайти, створені спеціально з метою заробітку на біржах посилань і статей.
По суті, вони нічим не відрізняються один від одного, тільки своїм призначенням, тому й не будемо їх розділяти.
Деякі вважають, що сателіт – це якісний сайт, нехай і створений не для людей. А гівносайт – це щось генероване, нечитабельне, жахливо виглядає, і теж зроблене з метою заробітку. Не будемо розділяти ці поняття, тут немає чіткої межі. Все, що не для людей – гівносайт.
Про відмінності сателіта від повноцінного сайту для людей можна говорити довго, все одно важко прийти до одного конкретного висновку. Суть в тому, що СДЛ робляться дійсно в першу чергу для людей, для їх зручності та інтересу. А сателіти не для людей. Все просто.

2. Види контенту

2.1. Копіпаст.
Найпростіший варіант. Пишеться парсер, який копіює контент з інших сайтів на ваш сателіт. Всупереч поширеній помилці, копіпаст відмінно індексується. Не розумію, звідки взялася думка про те, що він не індексується і не виходить на перші місця в пошуку – досить глянути в топ і побачити величезну кількість дублів в топі. Як показує досвід, вид контенту не впливає на швидкість первісної індексації.

Переваги:
– Простота. Контенту в інтернеті море, вистачить на мільйони сателітів;
– Якість контенту. Якщо акуратно парсити якісні сайти, то контент буде нехай і не унікальним, зате цікавим, актуальним, що може дозволити заробляти також і на реальних відвідувачах.

Недоліки:
– Ймовірне порушення авторських прав. Щоб не порушувати закон, потрібно шукати сайти, які дозволяють копіювання інформації при виконанні умов їх ліцензії. Звичайно потрібна просто установка активного посилання на сайт-джерело.
– Велика вірогідність бана сайту пошуковими системами, якщо копіювання інформації буде примітивним. Сайту потрібно надати “людиноподібний” вигляд, інтерактивність і т. п., щоб збільшити його час життя в пошуку.

Різновиди – парсинг варезника
Не для моралістів і тих, хто дотримується законів авторського права. Девіз – грабуй награбоване. Варезника – сайт, де розміщені піратські ігри, фільми, програми і т. п. Зазвичай вони робляться на системі управління сайтами DLE, під яку існує багато парсерів. Суть їх роботи зводиться до того, що його треба “нацькувати” на потрібний варезника, він сам збирає з нього інформацію і публікує її вже у вашому варезника. Підібрати гарний шаблон – і сайт готовий.

Переваги:
– Може бути отриманий сайт високої якості. Особливо якщо перевірити всі файли і картинки. В ідеалі – перезалити на свій сервер або свої аккаунти на файлообмінниках.
– Швидкість і низька трудомісткість методу. Сайт заповнюється автоматично, і можна швидко створити кілька тисяч сторінок.
– Можна заробляти не тільки на посилальних біржах, але і на трафіку.
Недоліки:
– Відверте порушення авторських прав. Причому набагато серйозніше, ніж просто копіювання текстів. Небажано розміщувати у хостерів, які ревно ставляться до дотримання законів.
– Якщо поставитися серйозно до створення виразника, то багато часу піде на перевірку новин.
2.2. Копірайтинг і рерайт
Найдорожчий вид контенту. Не бачу сенсу використовувати його на сателітах, але якщо бюджет великий і під рукою є кілька копійчаних копірайтерів – можна спробувати. Можна прикинути – сателіт з 100 сторінок по 1000 символів на копірайтингу буде коштувати близько 150 доларів, на рерайті – 50-70. А 100 сторінок – це зовсім мало, але про це нижче.

Переваги:
– Якість сайту вийде високою, отже, є шанс того, що він проживе довго в індексі пошуковика. Але треба пам’ятати, що контент далеко не головний фактор відсутності бана.
– Сайт може відносно легко піднятися на перші позиції по певних запитах і служити паралельним джерелом клієнтів.
Недоліки:
– Висока (часто неадекватна) вартість. Середня ціна копірайтингу у новачків 1.5 долара за 1000 знаків, рерайта 50-70 центів. Потрібно ретельно підрахувати витрати і передбачувану окупність … але чи потрібно?
– Необхідність робити якісний сайт. Крім контенту, потрібно буде мати гарний дизайн, імітувати інтерактивність, нарощувати хоч якісь зовнішні посилання … чи вартий сателіт таких зусиль?
2.3. Сканований контент
Бібліотеки безкоштовні, сканери копійчані. Якщо є час (ну, або “негри” під рукою), то скануйте, скануйте … отримаєте просто море унікального контенту.Причому, якщо вибирати хороші книги, контент буде дуже цікавим і на його основі можна робити повноцінні сайти для людей (СДЛ), не тільки сателіти. Деякі “активісти” проганяють сканований текст через Синонімайзер  і отримують купу сміття, про яку мова піде нижче.

Переваги:
– Висока якість текстів. Правда, щоб її досягти, потрібно мати книги з чітко надругованим текстом, хорошу програму для розпізнавання, а після сканування необхідно витратити час на виправлення помилок.
– Деякі матеріали з відсканованої книги можна використовувати також і для основного сайту.
Недоліки:
– Найчастіше сканування є порушенням авторських прав, так що перед розміщенням таких матеріалів уважно вивчіть закон.
– Якщо скан не обробити вручну і не видалити з нього артефакти сканування, то текст вийде нечитабельним, і він не сподобається пошуковим системам.
– Метод досить трудомісткий. Втім, замість сканера можна використовувати цифровий фотоапарат. Ну, або купувати готовий скан, в кінці кінців.
2.4. Сінонімайз
Неунікальний контент, з якого зробили унікальний шляхом заміни слів на синоніми, шляхом додавання зайвих слів, зміни словоформ і т. д. Рівень сінонімайза може бути різним – від жахливої мішанини слів до зв’язних до віносно читабельних текстів. Найчастіше подібні тексти ближчі до першого варіанту. Цей метод підходить для тих, хто вірить в те, що важлива унікальність тексту сама по собі.
Переваги:
– Гранична дешевизна і доступність контенту. Береться будь-який текст і після автоматичної обробки виходить унікальний контент.
– Часто Синонімайзери вже заздалегідь вбудовані в парсери контенту і різні генератори сателітів; в такому випадку ручна праця взагалі непотрібна.
Недоліки:
– Погана якість контенту. Його можна застосовувати лише на простих гівносайтах.
– Висока ймовірність швидкого бана пошуковими системами, які терпіти не можуть нечитабельні тексти.
– Багато бірж посилань та статей не приймають подібні сайти.
2.5. Картинки і відео
Можна робити сателіти, які містять лише зображення і відеоролики. Робляться вони зазвичай автоматично, але пошукові системи не люблять сайти, контент яких не містить тексту. Вони можуть взагалі не індексуватися. Не бачу сенсу розписувати переваги і недоліки. Якщо і робити такі сайти, то до кожного зображення або відео треба дати детальний опис.

3. CMS для сателітів

Так як сателіти зазвичай роблять у великих кількостях, то CMS (двигун сайту) зазвичай вибирають за такими критеріями:
– Простота використання;
– Невисоке навантаження не сервер;
– Наявність плагінів, доповнень для оптимізації, перелінковки і т. п.

Найпростіший варіант – простий html. Мінімальне навантаження на сервер, проте функціональність коду мінімальна, і багато дій доводиться здійснювати вручну. Або ж писати спеціальні програми для роботи з набором html-сторінок.

Одна з найпопулярніших CMS для сателітів – WordPress. Двигун від початку був призначений для створення блогів, проте під нього було випущено таку кількість доповнень, що його можна використовувати фактично для будь-яких сайтів – від сателітів до інтернет-магазинів.

Переваги:
– Простота установки і інтуїтивність інтерфейсу.
– Величезна кількість плагінів для розширення функціональності.
– Велика кількість безкоштовних і платних шаблонів, проста можливість створення нових
– Прості оновлення, переноси контенту з сайту на сайт
– Велика кількість можливостей для публікації контенту.
– Велика кількість документації, інструкцій і форумів, присвячених вордпресові.

Недоліки:
– Навантаження на сервер може бути високим через велику відвідуваність або неправильне налаштування
– Велика кількість спаму в коментарях відразу ж після установки сайту. Це пов’язано з тим, що багато програм для спаму налаштовані саме під цей двигун.
Joomla. Великий і складний двигун, призначений в першу чергу для великих сайтів для людей. Однак і на ньому роблять сателіти, зокрема, імітації інтернет-магазинів з використанням додатки VirtueMart.
Переваги:
– Висока функціональність навіть в базовій комплектації
– Велика кількість шаблонів і доповнень
– Відносно невисоке навантаження на сервер
Недоліки:
– Незвичний інтерфейс, який вимагає багато часу, щоб розібратися в ньому.
– Великий обсяг самого двигуна, велика кількість файлів.
– Вигляд url за замовчуванням жахливий, обов’язкове використання mod rewrite.
Під Джумла є кілька програм для автоматичного створення подібних магазинів.Товари беруться з Яндекс Маркет або МаркетГіда.
Zebrum Lite. Найпростіший двигунець без використання баз даних. Сайт виглядає просто як набір html-сторінок.
Переваги:
– Простота в усьому (втім, це ж є і недоліком)
– Мінімальне навантаження на сервер
– Мінімум місця на диску.
Недоліки:
– Невелика кількість шаблонів і доповнень
– Необхідність спеціальної підготовки контенту перед публікацією
DLE. Вільний двигунець, який використовується переважно для створення варезника (власники яких, природно, використовують, в основному, неліцензійні версії).
Переваги:
– Дуже низьке навантаження на сервер
– Масштабованість. Можна зробити як невеликий сайтик, так і Мегапортал.
– Зручна Адмінка, де немає нічого зайвого.
– Велика кількість шаблонів
– Простий і зрозумілий код.
Недоліки:
– Низька надійність проти зламів
– Незручна робота з дизайном і шаблонами
– Існує багато грабберів, за допомогою яких ваш контент швидко розійдеться по інших сайтах.
Для варезника, який буде працювати в режимі сателіта, цей варіант найзручніший.
Є безліч інших CMS для створення сателітів, описувати їх не має сенсу, так як їх функціональність приблизно однакова. Пам’ятайте, що вибираючи непопулярний двигун, ви приречені на самостійне його доопрацювання і підтримку.
Можна використовувати також форумні двигунці (phpbb, smf), в якості наповнення використовувати, наприклад, контент із неіндексуємих соціальних мереж.

4. Підготовка сателітів для заробітку на біржах посилань

Найпопулярніша і прибуткова біржа для заробітку на сателітах – sape.ru, тому всі рекомендації будуть стосуватися саме до неї. Однак ці принципи можуть бути застосовані і для інших бірж.
Кількість сторінок на сайті (оптимальна) повинна бути не менше 600-700. В ідеалі – 1000-1500. Звичайно, якщо сайт вже зовсім примітивний, то не має сенсу розміщувати на ньому багато сторінок – вони просто не будуть розкуплені. Але якщо сателіт пристойний, то є зміст зробити сторінок побільше.
Потрібно зробити якомога більше (в розумних межах) сторінок другого рівня – сторінок, які знаходяться в одному клікові від головної. Ціна на посилання з них у рази більша, ніж зі сторінок третього рівня. Варіантів є безліч. Наприклад, у WordPress можна використовувати плагін “Random post dates” для розкидування записів по датам в заданому інтервалі. Звичайно, статті, додані в 1978 році, будуть виглядати неправдоподібно, але прибуток буде більшим. У DLE можна зробити список номерів усіх сторінок внизу сайту. За замовчуванням видається лише кілька цифр. У файлі engine \ modules \ show.short.php треба знайти рядок if ($ enpages_count <= 10) {і прописати замість “10” потрібну кількість сторінок.
У будь-якому випадку, бажано зробити ЧПУ («ЧеловекоПонятные УРЛ» ЛюдиноЗрозумілі урли). Зараз пошуковики індексують будь-які види адрес, але ЧПУ виглядають акуратніше, і це точно не завадить.
Для монетизації сайту на біржах потрібно по можливості позбутися від зовнішніх посилань. А їх може бути багато, особливо в безкоштовних двигунцях, шаблонах, плагінах. Не дуже чесно видаляти посилання на авторів – але сателіт все ж не благодійний фонд, так що видаляйте сміливо. Це ж стосується сателітів, створених для просування основного сайту – немає сенсу ділитися вагою з іншими.

Всі дублі контенту усередині сайту потрібно закрити від індексації в robots.txt. Цим часто грішить Вордпресс, у ньому один і той же текст може бути чи не на п’яти сторінках (сторінка розділу, публікації по днях, місяцях, сама стаття, теги і т. п.) Теги, до речі, теж потрібно закрити, це зменшить шанс потрапити під фільтр АГС.
Якщо контент генерований або скопійований з інших сайтів, непогано, для додання людяності, додати якісний текст на головну сторінку і на парочку внутрішніх. Контент можна замовити у копірайтерів.

Переклад з cy-pr.com, автор російською Сергій Коломієць