Facebook матиме пошукову систему

Нещодавно обмежене число користувачів Facebook побачили у верхній панелі інтерфейсу форму пошуку по Інтернету, яка вела на результати в Bing. Незаперечна думка, що участь Фейсбук на стороні Microsoft могла б дещо змінити ситуацію на пошуковому ринку.

До речі про Бінг, в недавно опублікованому Augmenting Web Pages & Search Results For Improved Credibility найбільше уваги приділяється контенту, поведінковим факторам та інформації з соціальних мереж (вплив посилань стає менш вагомим).

Тенденція соціалізації пошуку почалась далеко не сьогодні, не менш давно йде інший процес: прихід глобального пошуку в соціалки (якщо не помиляюся, першими були MySpace і Google).

Поки писав цей пост вийшло спростування намірів Фейсбук увірватися на пошуковий ринок, але як показує практика, довіряти таким заявам не варто.

Чого боятися соціалкам? Того, що традиційні пошукові системи почнуть оминати їх у видачі? Адже своїх успіхів і Фейсбук, і Вконтакте домоглися без індексації та допомоги пошуковиків.

Що відносно Вконтакті? Гадаю, ця соціальна мережа могла б отримати значний шматок пошукового ринку Рунета. І справа не в копіюванні функціоналу Фейсбук (про це ще поговоримо в окремому пості), це природний хід розвитку. З ким дружити? Невже з mail.ru? Або Вконтакте здатні створити / купити і допрацювати свій власний пошук?

Залишити коментар