Фільтри Google

Google_filtersЯк у будь-пошукової системи, у Google є система фільтрації своєї видачі. Великий відсоток сайтів в інтернеті створено не для людей, а для перенаправлення трафіку на інші сайти, для впливу на пошукову видачу і т. п., отже, щоб видача пошукача була чистою, це сміття потрібно ретельно фільтрувати. Фільтрувати таким чином, щоб не постраждали нормальні сайти. Але ж немає чітких критеріїв “нормальності”, тому проблема фільтрації є складною, і вона до цих пір остаточно не вирішена. Під фільтри часто потрапляють “білі й пухнасті” сайти, і причини цього попадання визначити буває дуже складно.
Аналізуючи інформацію про фільтри (а можна аналізувати лише думки вебмайстрів, так як сам Гугл не викладає практично ніякої інформації про свої пошукові технології), чітко видно, що назв фільтрів безліч, але всі вони зводяться практично до одного – розкручуй чесно, і з сайтом буде все добре. Тому немає сенсу визначати з високою точністю, як називається накладений на сайт фільтр. Способи виходу з-під них приблизно однакові, а знання назви нічого не змінить.
1. Sandbox, пісочниця. Фільтр, з яким стикається більшість молодих сайтів. Виявляється в тому, що перші місяці роботи сайту він принципово не може зайняти перші місця у видачі, хоч як його розкручуй. Пісочниця – це не санкція, це певний випробувальний період для молодих сайтів. Причиною його введення, швидше за все, послужило бажання відсіяти короткоживучі дорвеї і не допустити їх присутності на лідируючих позиціях в результатах пошуку. До введення пісочниці деяким дорвеям достатньо було пробути на перших місцях в пошуку буквально кілька діб або навіть годин, щоб принести істотний прибуток власнику. А якщо таких сайтів багато?
Поки що сайт знаходиться в пісочниці, над ним потрібно працювати, щоб після зняття фільтру він одразу зайняв хороші позиції. Багато хто, чомусь, просто вішають на домен заглушку і чекають, але в цьому немає сенсу.
Є думка, що пісочниці не існує, і її ефект – це наслідок дії комплексу інших фільтрів, наприклад, прямого впливу віку домену або трасту. Так це чи ні зовсім не важливо, тому що ефект цілком очевидний, і його можна назвати окремим фільтром. Іноді окремо виділяють фільтр для молодих доменів.
Пісочниця загрожує лише англомовним сайтам. Уникнути пісочниці або скоротити термін перебування в ній можна кількома способами. Втім, жоден з них не дає ніякої гарантії:

  • Регулярно нарощувати якісну (по можливості, природну) посилальну масу;
  • Спочатку купити старий домен, на якому вже був віковий трастовий сайт;
  • Регулярно оновлювати сайт якісним унікальним контентом, віддавати його на rss. Займатися копіюванням текстів в інших сайтів не слід;
  • Закрити від індексації всі зайві службові сторінки сайту, залишивши лише те, що потрібно і корисно відвідувачам;
  • Не використовувати зайву текстову оптимізацію.

2. Фільтр “мінус 30“. Фільтр проти тих, хто занадто активно й агресивно просуває свій сайт. Він не покликаний повністю викинути сайт з пошуку, а створений, скоріше, для того, щоб натякнути господарям сайту на неприпустимість спамерських методів просування. Причинами його накладення можуть бути:

  • Стрімке зростання посилальної маси, особливо якщо ці посилання стоять з “сміттєвих” ресурсів – немодерованих каталогів, гостьових книг, коментарів у блогах, форумів і т. п. Тому не варто активно користуватися системами автоматичної реєстрації сайту в подібних сервісах.
  • Наявність на сайті “посилальних смітників” – великих, погано модерованих каталогів посилань, блоків рекламних посилань на сторінках, статей, опублікованих спеціально для розміщення реклами.
  • Використання в розкручуванні клоакінгу. Клоакінг – видача різного вмісту користувачам та роботам пошукової системи. Відвідувачам демонструються читаються інформативні матеріали, роботам – оптимізовані сторінки для підвищення пошукових позицій.
  • Використання редиректу за допомогою java script. Слід використовувати тільки серверні редиректи (301, 302). Звичайно ж, не будь-який java script приводить до цього фільтру, як багато хто вважає.

Позбутися від фільтра можна позбувшись від вищевказаних методів просування і не використовуючи їх у подальшому. Видаливши посилальні смітника і почистивши посилальну масу, ви знімете фільтр з сайту.

3. Google Bombing. Зупинка зростання позицій по конкретному ключовому слову. Причина – швидке зростання посилань з однаковим анкором. Доцільність його досить сумнівна, особливо стосовно некомерційних запитів. Усунути його можна, наприклад, розбавивши посилальну масу анкорами з текстовим оточенням, та й взагалі посилити її трастовими посиланнями.
Причиною введення даного фільтра був власне “гуглбомбінг” – масова закупівля посилань (найчастіше багатьма людьми) з одним текстом на певний сайт потім, щоб просунути його по якомусь абсурдного запитом. Класичний приклад – перше місце у сайту Макдональдса за запитом “ближайший общественный туалет” або у сайту Дмитра Медведєва за запитом “”злобный карлик”. Робилося це чи просто заради жарту, або для того, щоб нашкодити конкуренту або ж просто в якості вірусного маркетингу. Гуглбомбінг – наслідок алгоритму посилання ранжування, який, за наявності потужної посилальної маси, практично, не враховуючи текстове наповнення, просуває сторінки. Втім, з введенням цього фільтра позбутися даного явища повністю не вдалося.

4. Google Florida. Класичний варіант пессимізації сайту – різкого падіння позицій по всіх просуваємим запитам і, як наслідок, падіння трафіку на кілька порядків. Накладається за зайву оптимізацію сторінок – перенасиченість тексту ключовими словами, зайва їх наявність в тегах title, h1-h6, спамні мета-теги; по великому рахунку, за ті дії власника сайту, які спрямовані на його просування, а не на поліпшення з точки зору користувацької зручності. Фільтр працює не постійно, а періодично; накладається, в основному, на сайти, які обнародувані по комерційним запитам. Це призвело до того, зокрема, що на перших місцях за багатьма пошуковими запитами, навіть за найбільш дорогими з точки зору розкрутки, на перших місцях знаходяться інформаційні чи освітні сайти, а не ресурси, які вкладають у просування великі гроші.

5. Supplemental Results. Додаткові результати пошуку (“соплі”), те, що показується після кліка за посиланням “повторити пошук, включивши пропущені результати”. Головна причина цього – неунікальність у всіх розуміннях цього слова, у тому числі в рамках одного сайту, дублювання інформації. Однакові за структурою і, тим більше, за вмістом сторінки потрапляють в додаткові результати. У зарубіжному інтернеті багато хто оцінює сайти саме за відсотком вмісту сторінок в основній видачі Гугла. Якщо цей відсоток нижчий 30-40, то сайт вважається неунікальним і не дуже якісним. До накладення цього фільтра можуть призвести погано налаштовані CMS, які генерують багато дублюючих сторінок, а також сторінок, що не несуть корисної інформації користувачам. Такі сторінки, природно, або взагалі фільтруються, або потрапляють у supplemental.
Для того щоб уникнути випадання сторінок в додаткові результати, слід, в першу чергу, використовувати якісний унікальний контент. По-друге, потрібно по максимуму виключити дублювання текстів у рамках свого сайту, закрити від індексації всі дублі. Цей фільтр залежить від запиту; за одним запитом сторінка може бути в основному пошуку, по іншому – в додаткових результатах.
Вивести сторінку з-під цього фільтра можна таким чином:

  • Купівля на неї трастових посилань;
  • Унікалізація title і мета-тегів;
  • Збільшення кількості на ній унікального контенту;
  • Зменшення “битих” посилань на сайті і, як наслідок, сторінок, що видають помилку 404;
  • Правильна настройка двигунця сайту.

6. Фільтр на неунікальний контент. Може, не варто виділяти його як окреме явище, але дуже вже це масово. Сторінка, що не містить унікального контенту, потрапить на перші позиції хіба що отримавши величезну і трастову посилальну масу, та й то через довгий час. З безлічі сторінок, що містять однаковий текст, Гугл вибирає лише кілька, які і видає в основній видачі.

7. Фільтр на неробочі посилання. Позиції сайту можуть знижуватися, якщо на ньому міститься багато битих посилань і 404-сторінок. Позбутися його можна, відповідно, позбувшись від таких помилок.

8. Фільтр за довгий час завантаження сайтів. Якщо роботи Гугла не отримують швидкий відгук від сервера, позиції сайту знижуються аж до повного виключення їх з пошукового індексу. Кілька років тому від цього фільтра можна було ефективно позбутися, зменшивши розмір сторінок і зображень, що знаходяться на них. Зараз же, коли інтернет став швидкісним, і сторінка, навіть займає кілька мегабайт, завантажується дуже швидко, причини подібних затримок можуть полягати в іншому. Наприклад, в неправильно налаштованих скриптах або сервері. Тому копати треба глибше, в тому числі з’ясувати у хостера, чи не обмежується доступ до сайту для роботів пошукових систем.

9. Фільтр цитування (Co-citation Linking Filter). Суть цього фільтра зводиться до того, що посилатися треба тільки на якісні сайти, які, в свою чергу посилаються теж на нормальні ресурси. Природно, простежити весь ланцюжок посилань неможливо, відповідно, слід виходити з того, що, ставлячи на своєму сайті посилання на інший, ви рекомендуєте його відвідування своїм відвідувачам. А якщо рекомендуються погані сайти, Гугл робить висновок про те, що сам сайт теж є неякісним і таким, який не дбає про своїх користувачів.
Фільтр може накладатися на сайти, які продають посилання або місця під статті в автоматичному режимі, і власники яких не особливо ретельно фільтрують рекламні матеріали які надходять.

10. Фільтр посилальних смітників. До нього може призвести активна участь у системах автоматичного обміну посиланнями і появи на сайті великої кількості сторінок, що містять виключно посилання. Обмін посиланнями повинен бути ручним, обмінюватися потрібно тільки з обмеженим числом якісних сайтів. І первинним на самому сайті повинне бути саме його інформаційне наповнення, а не каталоги посилань, які відіграють допоміжну роль.

11. Фільтр взаємних посилань. Масовий взаємний обмін, з точки зору Гугла, це погано. Тому слід використовувати більш складні схеми обміну посиланнями, наприклад, коли перший сайт посилається на другий, другий на третій, а третій на перший. Є і більш заплутані схеми обходу фільтра.

12. Фільтр швидкого приросту контенту. Якщо сайт оновлюється дуже часто і активно, Гугл може запідозрити його у використанні генераторів або парсерів контенту і, отже, знизити його позиції або виключити з видачі. Тому при використанні подібних генераторів варто поставити обмеження на кількість доданого матеріалу за певний період часу.

13. Google Bowling. Фільтр, існування якого піддається сумніву. Суть його полягає в тому, що він відслідковує сайти, що займаються нечесною конкурентною боротьбою з метою загнати своїх конкурентів під фільтри Гугла, наприклад, масово закуповуючи неякісні посилання або розсилаючи спам.

14. Trust Rank. Ступінь довіри Гугла до конкретного сайту. Власне фільтром траст не є, але сайту з більш високим показником простіше буде досягти високих позицій. На нього впливає фактично все те, що робить сайт цікавим користувачам, у тому числі і вік сайту, який може говорити про серйозність намірів вебмастера.

Треба пам’ятати одне. Якісному сайту, який робиться для людей, який регулярно оновлюється якісною і цікавою інформацією, на який з’являються природні посилання, більшість фільтрів не загрожує.

переклад з cy-pr.com

77 коментарів до “Фільтри Google”

  1. Цікава і корисна стаття. дякую за переклад.

    Здогадався, що переклад по фразі “віковий трастовий сайт” )))

    Відповіcти
  2. I am really loving the theme/design of your site. Do you ever run into
    any web browser compatibility problems? A small number of my blog visitors
    have complained about my site not operating correctly in Explorer but looks great in Safari.

    Do you have any recommendations to help fix this issue?

    Відповіcти
  3. Hi there, just become alert to your blog via Google, and
    found that it is truly informative. I’m going to be careful for brussels.
    I’ll appreciate in case you continue this in future.
    Lots of other folks shall be benefited from your
    writing. Cheers!

    Відповіcти
  4. Appreciating the hard work you put into your blog and detailed information you offer.
    It’s great to come across a blog every once in a while that
    isn’t the same outdated rehashed information. Excellent read!
    I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

    Відповіcти
  5. Thanks for your whole hard work on this web page. My niece really loves participating in research and it’s simple to grasp why.

    A number of us learn all relating to the dynamic mode you give
    both interesting and useful tips and tricks on the website and as well as encourage response from others
    on that matter and our own child is in fact being taught a great deal.
    Have fun with the remaining portion of the year. You are conducting a fabulous job.[X-N-E-W-L-I-N-S-P-I-N-X]I am extremely impressed
    with your writing abilities and also with the structure to your blog.

    Is this a paid subject or did you customize it your self?

    Either way keep up the excellent high quality writing, it’s uncommon to look a great weblog like this one nowadays.

    Відповіcти
  6. I not to mention my guys have already been viewing the excellent secrets and techniques located on the website
    and suddenly came up with a terrible suspicion I had not thanked the
    web site owner for those tips. Those men were definitely for that
    reason passionate to read them and now have undoubtedly been tapping into these things.
    Thank you for being considerably accommodating and then for
    getting this form of fantastic issues most people are really desperate to learn about.
    Our own honest apologies for not saying thanks to you earlier.

    Відповіcти
  7. It’s a shame you don’t have a donate button! I’d certainly donate to this excellent blog!
    I guess for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.
    I look forward to brand new updates and will share this site with my Facebook group.
    Chat soon!

    Відповіcти
  8. Hmm it looks like your site ate my first comment (it was super long) so
    I guess I’ll just sum it up what I submitted and say, I’m thoroughly
    enjoying your blog. I as well am an aspiring blog blogger but I’m still
    new to the whole thing. Do you have any points for beginner blog writers?
    I’d really appreciate it.

    Відповіcти
  9. Howdy just wanted to give you a quick heads up.
    The words in your article seem to be running off the screen in Internet
    explorer. I’m not sure if this is a formatting issue or something
    to do with internet browser compatibility but I thought I’d post to let you know.
    The design look great though! Hope you get the problem fixed soon. Cheers

    Відповіcти
  10. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied
    on the video to make your point. You obviously know what youre
    talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?

    Відповіcти
  11. It’s appropriate time to make some plans for the future and it is time to be happy.
    I’ve learn this put up and if I could I want to counsel you few
    fascinating issues or advice. Maybe you could write next articles relating
    to this article. I desire to read more things about
    it!

    Відповіcти
  12. Attractive portion of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your weblog posts.
    Any way I will be subscribing for your feeds and even I achievement
    you get right of entry to constantly rapidly.

    Відповіcти
  13. Hi, I think your website might be having browser
    compatibility issues. When I look at your blog site in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
    I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, very good blog!

    Відповіcти
  14. We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community.

    Your site provided us with valuable info to work on. You
    have done an impressive job and our entire community will be
    thankful to you.

    Відповіcти
  15. Definitely believe that which you said. Your favorite reason appeared to be
    on the internet the simplest thing to be aware of. I say
    to you, I definitely get irked while people think about worries that they just don’t know about.
    You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect , people could take a signal.

    Will probably be back to get more. Thanks

    Відповіcти
  16. Undeniably believe that that you said. Your favorite justification seemed to be at the web the simplest factor to take note of.
    I say to you, I certainly get annoyed at the same time as other people
    consider concerns that they just do not know about. You controlled to hit the nail upon the
    highest and defined out the whole thing without having side-effects ,
    people can take a signal. Will likely be again to get more.
    Thank you

    Відповіcти
  17. Hi there! I just wanted to ask if you ever have any
    trouble with hackers? My last blog (wordpress) was
    hacked and I ended up losing months of hard work due to no back up.
    Do you have any solutions to prevent hackers?

    Відповіcти
  18. I don’t know if it’s just me or if perhaps everyone else experiencing problems with your
    website. It seems like some of the text in your posts are running off the
    screen. Can somebody else please provide feedback and
    let me know if this is happening to them too? This could be a issue with my browser because I’ve had this happen previously.
    Kudos

    Відповіcти
  19. Pretty section of content. I just stumbled upon your web site
    and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts.
    Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

    Відповіcти
  20. It is the best time to make some plans for the future and it is time to be happy.
    I’ve read this post and if I could I wish to suggest you some interesting things
    or suggestions. Maybe you could write next articles referring to this article.
    I desire to read more things about it!

    Відповіcти
  21. I do not even know how I finished up right here, but I believed this put up was great.
    I do not recognize who you’re but definitely you’re going to a famous
    blogger should you are not already. Cheers!

    Відповіcти
  22. I don’t know whether it’s just me or if perhaps everyone else encountering issues
    with your website. It seems like some of the written text within your content are running off
    the screen. Can somebody else please provide feedback and
    let me know if this is happening to them as well? This might be a issue with my internet browser because I’ve had this happen before.
    Many thanks

    Відповіcти
  23. Hello! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to look
    it over. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers!
    Excellent blog and wonderful design.

    Відповіcти
  24. fantastic post, very informative. I ponder why the other
    specialists of this sector don’t realize this.
    You should proceed your writing. I am sure, you have a huge readers’ base
    already!

    Відповіcти
  25. Greetings from Los angeles! I’m bored to death at work so I decided to browse your blog
    on my iphone during lunch break. I love the information you
    provide here and can’t wait to take a look when I get home.
    I’m shocked at how fast your blog loaded
    on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G ..

    Anyhow, amazing site!

    Відповіcти
  26. I think this is one of the most important info for me. And
    i am glad reading your article. But wanna remark on some general things, The website style is perfect,
    the articles is really great : D. Good job, cheers

    Відповіcти

Залишити коментар