Хостинг для сайтів з відвідуваністю

Інформація в статті буде корисна для тих в кого не вистачає ресурсів їхнього хостингу, коли ви впираєтесь в ліміти і стоїте за крок до переходу на VPS.

Відразу напишу що рекомендую цей хостинг (реф), з яким вже більше 10 років і за такий довгий часовий відрізок бачив ряд інших хостингів і маю з чим порівняти. Але мова не конкретно про цей хостинг, а взагалі.

Отже ви наробили сайтів і тримаєте то все на віртуальному хостингу, де маєте обмеження різноманітні. Зазвичай обмеженнями є обсяг оперативної пам’яті, час роботи процесора, PHP memory_limit і обсяг ГБ для зберігання даних. Ваші сайти чи сайт почали рости в об’мах і у відвідуваності і починає бракувати ресурсів хостингу, приходять листи від хостера або тікати, або переходити на VPS чи VDS.

Спочатку варто проаналізувати самі сайти що пожирає ресурси хостингу. Варто заморочитися із кешуванням всього що можливо, оптимізацією роботи сайту, перенесенням картинок на CDN(Content Delivery Network), оновленням версії PHP, Memcache, Opcache, тощо.

Мені вдалось мінімум в 10 разів зменшити навантаження на хостинг, виконавши багато дій по оптимізації. Розповідь про це варта окремого поста, якщо цікаво, то опишу якось. Вдалось із добовим трафіком до 30 тис відвідувачів триматися на віртуальному звичайному тарифному плані. Але всьому є розумна межа і таки вперся в обмеження по ліміту процесорного часу.

Постає питання переїжджати на VPS, але це все так геморно. Коли в тебе 2 десятка сайтів і ще більше баз даних і то на різних CMS. Той VPS потрібно самому адмініструвати, ставити софт, моніторити багато параметрів, платити за користування панеллю окремо і бути наодинці з всіма глюками. Це варіант був явно не для мене.

Тут дізнався, що є, так звана, тарифна лінійка Бізнес Хостинг(реф). Це щось середнє між віртуальним хостингом і VPS. Це користуєшся інтерфейсом звичного віртуального хостинга, але в тебе є свої гарантовані ресурси, які не використовуються іншими сайтами поруч. Вибираєш собі скільки процесорів, оперативки і місця на диску.

Дуже зручно, кілька кліків і все перенеслось на новий тариф з виділеними ресурсами, де непотрібно тратити масу часу на адміністрування того всього.

Наразі першого тарифу вистачає із запасом в разів 2. Рекомендую і вам скористатися цим зручним сервісом. До речі, в інших хостерів теж є аналогічні рішення.

Залишити коментар