Копіпаст в мережі

Копіпаст є однією з найактуальніших тем в інтернеті. Купа розмов точиться навколо нього, як відносно моральності до відносно законності. Цікавим є те, як ставляться до цього пошукові системи. Маса інформації про це написано. Не буду повторюватися голослівними розмовами, а напишу в цій статті про свої досліди і ставлення до копіпасту.

Копіпаст вважаю не завжди негативним явищем, інколи автори чи власники статей зацікавлені в його розповсюдженні. Копіювання може бути нормальним, коли в контексті є рекламація якогось продукту і чим більше сайтів розповсюдять цю інформацію, тим більше покупців купить описаний продукт. Копіпаст зі зворотнім посиланням я сприймаю нормально. Якщо мою статтю хтось перекопіював і поставив активне посилання про моє авторство, то можу лише подякувати. Але переважно посилань не ставлять і тоді мене це звичайно бісить. Одного разу мій блог про електроінструменти був повністю перекопійований без всяких посилань. Перекопіював його якийсь чувак з Франківської області на блог на блогспоті. Я звичайно відреагував і почав йому писати, відповіді не послідувало. Пізніше написав в гуглопідтримку про тупе копіювання з мого блогу і був приємно здивований миттєвим закриттям того гівноблогу.

Також багато серйозних сайтів копіюють в мене інформацію. Я є співвласником інтернет магазину http://instrymentu.com.ua. При його створенні основна ставка була зроблена на написання унікальних україномовних описів і на викладення якісних зображень, однакових розмірів і оптимального центрування зображення. Ідея була хорошою, магазин нормально працює, має трохи пузо, відвідуваність і безкоштовно попав до Яндекс каталогу. З нього звичайно ж почали тирити інформацію. На картинки було нанесено водяний знак написаним доменом і копіювання стало не дуже актуальними. Описи товарів передирали відомі інтернет-магазини. Я почав писати їм про такі неприпустимі речі, але особливо там ніхто не хотів слухати мене, переадресовували мене то на одних то на інших, то на директора, який взагалі не знає що таке копіпаст. Я зрозумів, що з цим неможливо боротися і забив. Тепер особливо цим не парюсь, але неприємно попасти на сайт з мною написаним текстом. Одного разу був приємно вражений, коли Українська правда взяла на одному моєму сайті зображення і написала джерелом мій сайт, молодці.

Про використання копіпасту. Щоб провести екперименти над копіпастом створив сайт з окремим доменом benzopila.org.ua, статті всі були копіпастними. Закинув в районі 40-статей і через три місяці мав відвідуваність порядку 20-40 чоловік в день, розкрутки не проводилося, жодного посилання. Контент був російськомовний, трафік приходив по низькочастотним запитам. Посилання я ставив, але неактивні, текстові. Як Гугл так і Яндекс непогано індексували сайт, тільки в Гуглі майже всі сторінки були в додатковому, а не основному індексі. Пів року сайт прожив, потім мені стало лінь і нецікаво і я його видалив. Інколи тепер на СДЛ сайтах своїх користуюсь копіпастом, замітив, що такі, навіть дуже якісні статті, приводять мало відвідувачів. Основна маса йде з самописних статей, які сам пишу з максимальною заточеністю під пошукові системи, тикаючи їх ключами. Наприклад вдало написана стаття – http://paschenko.org.ua/vodyana_tehnika/mini-myjky-karcher-kerher-avtomyjky-vysokoho-tysku-1-v-ukrajini.html. Копіпаст кидаю не з орієнтацією, що по ньому прийде трафік, а більше через корисність написаного в ньому відвідувачам мого сайту буде цікаво почитати цю статтю, навіть якщо вона скопійована. Посилання інколи ставлю а інколи ні. Якби автор статті звернувся з претензіями, то без проблем би видалив. Поки ніхто не звертався, хіба раз дорікнули про те, що я взяв картинку на одному сайті і переробив її під свої потреби. Відразу ж картинка була знята і з її власником нормально розійшлися і поговорили заодно про партнерські відносини в бізнесі.

Всі розмови про катастрофу від використання копіпасту вважаю надуманими і перебільшеними, просто такий контент не дає потрібного ефекту, він не приводить багато користувачів, він не робить авторитету власнику сайту і може хіба додатково використовуватися для певних потреб. Свій контент є основним і в цьому контенті є Ваш професіоналізм і знання справи. А плагіат він всього-навсього плагіат. Я би був не проти, якби ввели юридичну відповідальність за використання копіпасту. Тоді б інтернет став набагато чистішим, пропала б велика маса гівносайтів, а власники і автори сайтів продукували б якісний контент, школярі більше би займалися навчанням. В загальному я проти копіпасту, але поки він не заборонений, я й надалі проводитиму різного роду досліди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *