Новий сайт онлайн трансляцій футболу. Хостинг, домен, CMS

Я ненавиджу телевізор і майже не дивлюсь його. Але іноді потрібно подивитися бокс чи футбол в прямому ефірі і тут телебачення потрібне. В минулих постах я розповідав:

Також я і знайомий закидували пости з кодом флеш плеєра онлайн трансляції і посилання на p2p перегляд футболу на свої сайти. Я українською, а він російською. І що ж отримали в результаті? — а отримали море трафіку.

На український контент при трансляції матчу Ліги Чемпіонів прибігало біля 1000 чоловік в добу і в онлайні перебувало під час гри біля 100. На російському контенті рух значно жвавіший: в добу до 20 тис, в онлайні більше 1000. Люди шукають результати, онлайн трансляції, футбольні новини і т.д.

Результатом стали пінки хостера пакувати речі з хостинга, оскільки всі межі перевищені. Хостинг за 20 грн в місяць таке витримує, але непоміченим навантаження не залишається з боку хостера. На графіку видно як скаче на рос.сайті траф і як переходить границі дозволеного.

Графік навантаження сервера

Я дивився останнім часом трансляції через один російський сайт, навіть матчі Карпат там присутні були. Статистика різна і купа всього.

Тут прийшла ідея створити свій сайт з трансляціями, таким як його хочу бачити я. А саме: на сайті мають бути всі українські матчі Чемпіонату України та Кубку України, далі трансляції важливих або всіх матчів Ліги Чемпіонів та Ліги Європи. Ну і таблиці та різні статистики. Епопеєю має стати Євро 2012.

Вималював я собі в думках те, що хочу із майбутнього сайту для людей. За основу хотів взяти WP і розмістити на своєму улюбленому хостингу, але плануєма відвідуваність 100 кіло на WordPress з розміщенням різних скриптів на сторінках є дуже великим навантаженням. Пішов рити мануали і питати порад. Виявляється, хостинг під мої потреби коштує дуже дорого (20-100 $/міс). Тут то вже я був готовий розчаруватися і закинути чергову мегаідею, але ще далі шукав. І тут я нарив, що blogger.com володіє всіма потрібними мені «прелестями». Перекурив масу російських та англомовних сайтів з описами роботи, шаблонами, тонкощами, … . І знайшов, чи вірніш переконався, що в блоггері є все необхідне для мене. А саме те, що найбільш мене цікавило:

 • blogger дає можливість прикрутити свій домен,
 • blogger надає безкоштовний хостинг з необмеженим трафіком/навантаженням,
 • для blogger існує дуже велика кількість шаблонів,
 • blogger має максимальний рівень безпеки, все-таки власник поважний (компанія Google),
 • до blogger чіпляється система коментування DISQUS,
 • відсутність реклами нав’язаної,
 • постійний розвиток функціоналу і всього іншого для blogger

Я поки не розумію деяких речей, але вирішення питань приходять по  ходу діла, методом проб і листання мануалів. Незручна внутрішня SEO оптимізація, але враховуючи, що алгоритми пошуковиків дуже мінливі і сайт робиться для людей, а соціальна складова трафіку буде, мабуть, вагомішою за пошукову складову, то можна з цим миритися.

Отже, запускаю згодом новий сайт з влучним призначенню доменом http://football-online.in.ua. Про його розкрутку і життя спробую писати в цей блог. Якщо цікаво поспостерігати, то підписуйтесь на RSS блогу. Перед EURO 2012, мабуть, потребуватиму сторонньої допомоги по наповненню сайту матеріалами, але про то ще рано говорити.

Цікаво було б вислухати думки та поради про пушукову оптимізацію та юзабіліті сайту на blogger.com в коментарях під цією статтею. Цікаво послухати про плюси та мінуси блоггера від досвідчених користувачів …

16 thoughts on “Новий сайт онлайн трансляцій футболу. Хостинг, домен, CMS

  1. Максим Пащенко

   Найкраще вбивати в Гугл пошукову фразу «templates for blogger». Риєм сайти з темами і берем яка сподобалась.
   А потім вже робити потрібний функціонал і вигляд, підпилюючи HTML і CSS.

   Reply
 1. Vlad Perse

  Чудовий задум! Правда такий проект треба регулярно (!) оновлювати і підтримувати, но що потрібно низку терпіння і часу =)
  Як монетизовувати трафік збираєтесь?

  Reply
    1. Максим Пащенко

     Я бачив аналогічні сайти на блоггері, які працюють роками. Ось, наприклад, football-russia.blogspot.com.

     Так нічого незаконного немає, транслюються футболи з загальнодоступних каналів. Тобто нічиї авторські права не страждають.

     Чому ж має не одобряти?

     Reply
      1. Максим Пащенко

       Партнерками можуть бути продаж футболок, букмекерські ставки та інше. Ніби немає заперечень на таке зі сторони Блоггера.

       Reply
  1. Максим Пащенко

   Для цього нічого такого не роблю особливо. Хіба в твіттер кидаю посилання і пишу текст з кучою ключів і ключі в тайтлі основні. Ще писав на сайті Чемпіон.ком.юа в коментарях анонси поки не забанили там.

   Reply
 2. Andrii Hanzha

  В розділі Інструкції на сайті football-online.in.ua для p2p трансляцій поданий клієнт тільки під вінду(SopCast) додайте інструкції по р2р для лінкус-користувачів.
  Для убунти: http://www.webupd8.org/2010/10/new-sopcast-player-ppa-comes-with-fixed.html

  Reply
 3. Pingback: Вивід високочастотного запиту «футбол онлайн» в ТОП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *