Минулої осені (2018) мені пощастило побувати в Нью-Йорку. Своїми враженнями від міста хочу поділитися в цій статті. В ній багато тексту і фоточок.
Так вийшло, що перебуваючи 2 місяці в Торонто у Канаді в гостях, я вирішив на вікенд 3 дні присвятити поїздці в США. Благо, туристична віза була відкрита і не відвідати це місто, будучи в Північній Америці, було б неправильно. Минулої осені (2017) я теж був у Канаді більше місяця, але тоді не мав візи В США і поїхати чи полетіти не зміг.
Відстань між Торонто і Нью-Йорком дорогами біля 750 км. Летіти літаком виходить годину часу і дешевше значно ніж їхати поїздом чи автобусом, тож вагатися чим їхати не приходиться. Єдине, що по дорозі на кордоні є Ніагарський водоспад, але я вже був там минулого року і другий раз якось вже не дуже цікаво його відвідувати.
Отже, купив квитки в авіакомпанії Delta і сиджу в аеропорту чекаю на літак і гортаю в телефоні тонни інформації про Нью-Йорк. Куди піти, що подивитися.
Після короткого перельоту в дощову погоду ми приземляємося в міжнародному аеропорту Кеннеді. Паспортні і митні процедури проходяться при посадці на літак, при виході вже нічого такого немає. Було десь 7 ранку і мені вже дуже хотілося опинитися на Манхеттені, адже саме сюди рвуться всі туристи, саме тут більшість всього цікавого, саме цей острів на екранах бачили всі, знайомі з багатьма його будівлями, місцями. Фактично були в ньому багато раз тільки віртуально.
Аеропорт Кенеді JFK дуже великий, найбільший з тих де я був. Він має майже десяток терміналів і між ними їздять поїзда AirTrain. Я щось не так розібрався і намотав 2 кола, доки не зрозумів де пересісти з нього на метро. Сівши в метро, відразу заплатити потрібно $7,50 (5 за вихід із AirTrain і 2,5 за метро). Їхати на Манхеттен до цієї станції біля години часу.
Отже, приїхав на Манхеттен і виходжу з-під землі і відразу попадаю в знайомі місця, в парад хмарочосів, затори і шум, біганину і пар із решіток в дорозі, бруд і шик, кеби і хіпстери, сирени і наглі пішоходи, які пруть на червоне, бомжі і шикарнючі лімузини – все змішалось.

Це була 5 Авеню, по якій прогулка туристу обов’язкова. Відразу ж забив у навігатор Таймс-Сквер, чомусь це місце для мене є центром Нью-Йорка і світу загалом. 10-15 хв і ось я вже на цій площі.
Надзвичайно шумна площа. Потік людей вражає, маса туристів і всяких штук для туристів. Провів я на площі цій напевно більше 2 годин і шлунок нагадав, що потрібно щось закинути в нього. Останній раз їв ще в Торонто 12 годин тому. Знайшов Макдональдс і щось не захотів у ньому їсти. Там було дуже багато людей, інтер’єр з років 50-х, ремонт робили років 20 тому, запах неприємний, наглі темношкірі, фу-фу-фу.
Макдональдси в Нью-Йорку як і в Канаді зовсім не такі як у Львові. В нас це приємні місця, а в них натуральні ригаловки для бідняків, робочих і всяких кримінальних елементів.
Темношкірі в Нью-Йорку не такі тихі і чемні як в Україні. Вони наглі, відразливі, лізуть до очей, репетують, ведуть себе визиваюче. Одним словом – бидлани. Типу львівських рагулів, гопників, бляховодів.
Їду на Брайтон Біч
Оскільки треба було щось поїсти, а Макдональдси ригаловки, а в нормальних закладах ціни напевно як мінімальна зп в Україні, я вирішив зганяти на Брайтон. На ньому типу все дешевше і куча емігрантів із СНД + хотілось побувати на Атлантичному океані.
Поїздка на метро триває до півтори години із Манхеттена. Але поїхати туди варто. Там великий вибір їжі, до якої ми звикли, ціни приємно вражають. Наприклад 300 грам шашлика обійшлося мені в 3 бакси. Так щоб купити їжі щоб ситно пообідати потрібно не більше 10 баксів. Це мається на увазі магазинчики, які продають готову їжу. Сам собі накидаєш в пластмасові коробочки і важать на касі. Вибір величезний: є там і пельмені, і вареники, шуба, голубці, млинці, бульйон, олів’є, вінігрет, борщ, супи, котлети, кури, …, практично все звичне нам там є.
Набрав я собі їжі в рюкзак на 2 дні і пішов гризти шашлик на пляжі. Брайтон Авеню це вулиця із торгівлею і послугами російськомовними, а Брайтон Біч це великий пляж поруч.
Пляж величезний, місця вистачить всім. Я вперше на такому широкому пляжі побував. Океан так собі, бруднуватий і не вражає. Вже через півроку після Нью-Йорку побував на цьому ж океані із іншого боку в Португалії і там він набагато симпатичніший і вражаючий https://www.facebook.com/paschenkomax/posts/2355487777818731 – але то вже зовсім інша історія, надіюсь поїздку в Португалію теж опишу в цьому блозі. Якщо вам цікаво читати це, відгукніться в коментах щоб я знав.

На пляжі знаходяться якісь дуже совкові забігайлівки. Типу “У Татьяны” із 90-х років. Взагалі, на Брайтоні відчуття що час зупинився років 20 тому. Тут багато совків живе і працює і не міняється із часом. Не приймає мови іншої країни, продовжує всюди паарускі гаваріть, не приймає способу їхнього життя і не бажає нічого міняти як в собі так і навколо. Здивувало, що навіть тут знайшлися ватники, які їздять з колорадськими стрічками на автомобілях.
На Брайтон Авеню майже все російською мовою: вивіски, люди говорять. Також чомусь тут багато євреїв. Вони ходили із якимось гілками і разів 10 мене запитували чи я не єврей. Супермаркети від Львівських на років 10 відстають в розвитку.
Короче, на Брайтоні класна і недорога їжа і пляж, більш ніби нічого такого там немає для туриста.
Готель на Манхеттені біля Центрального парку.
Попередньо шукаючи готель в Нью-Йорку, я вирішив пожити однозначно на Манхеттені щоб бути в центрі всього. Ціни на готелі на Манхеттені можна назвати дуже дорогими. Ніч в найдешевших готелях стартує від $200. Я брав заздалегідь по акції і мені обійшлося на 2 ночі в $340. Третю ніч я вирішив провести попиваючи пивко із студентським товаришем по різних кабаках Нью-Йорка.
Готель ось цей має дуже вигідне розташування. Біля Центрального парку, по сусідству тут живуть Мадонна, Брюс Віліс, Том Круз і ще з десяток яких ви знаєте. За таку ціну отримуєш номер, який має метрів 6 квадратних всього, в ньому є ліжко і де одяг повісити, кондюк і дзеркало. Все. Туалет і душ на коридорі спільний. Але я приходив сюди лише поспати, так що такому туристу в самий раз.
Цікаві місця в Нью-Йорку, які мені вдалося побачити
Отже, я мав повних 3 дні на знайомство із цим містом. Цілими днями я бродив містом, а вечорами пили пивоі коктейлі із друзями. Їх в мене в Нью-Йорку живе троє. Дякую за теплий прийом, якщо ви це читаєте.
Місто величезне і описати все що вдалося побачити в цій статті звичайно ж не зможу. Ці дні пролетіли на одному подиху і в якомусь неймовірному емоційному стані. Я вже трохи поїздив по світу, за плечами біля 20 країн, але Нью-Йорк вражає, він не такий як все інше. Це варто поїздити світом спочатку, а потім в Нью-Йорк, бо на його фоні інші міста можуть показатися провінційними.
Я пишу це через півроку після подорожі. Емоції вже охололи, але спробую стисло згадати що найбільше запам’яталося.
Дуже правильним рішенням було взяти екскурсійний автобус CitySightSeeing, який цілий день їздить містом по 3 маршрутам і можна виходити на зупинках, потім знов сідати на наступні автобуси цього маршруту. В автобусі присутній гід, який все розказує, а також можна втикнути навушники і слухати різними мовами на вибір екскурсію. Якщо важко англійською, то є і російська теж. Екскурсійні автобуси є різних компаній, але ця видалась мені оптимальною.
Там було 3 маршрути:
- Основні місця по Манхеттені із Таймс-Сквер вниз острова в діловий район Воллстріт, потім East Village, попри ООН і назад;
- Із Воллстріт на Бруклін, подорож по Брукліну, поїздка по Бруклінському мосту;
- Подорож навколо Центрального парку із поїздкою в північний район Гарлем.
Такі автобуси присутні в багатьох великих містах як Європи так і Америки і я вам рекомендую скористатися ними, дуже зручно.

Тож поїхали, кидаю фоточки і короткий опис.
Будинок Трампа на 5 Авеню величезний. Внизу якась охорона із автоматами М-ками охороняють.
Біля Центрального парку, як і у Львові стоять коні для туристів
Відома вам із фільмів ковзанка біля центру Рокфелерів
Добраніч і добрий ранок. Їх тут вистачає.
Знову Таймс-Сквер, погода вже супер
Medison Square Garden – тут проходять найвідоміші боксерські поєдинки і ряд інших знакових подій
Із різних місць острова ми бачимо Empire State Building
Цей будинок ви точно бачили
Своїми очима він якимось меншим видається.
В діловому районі на ВоллСтріт вузько і важко помістити в об’єктив весь будинок
Бик, якому там всі труть і фоткаються.
Тут ООН. Якраз Порошенко приїжджав щось там по Україні обговорити
Знаходиться воно не в найкращому місці острова. Біля нього якісь пустирі. Можна ніби в середину, але на то вже не було часу.
Гарлем – район на північ від Центрального парку
Цей район відомий тим, що він притягав темношкірих. Раніше їх не пускали ні в готелі ні в пристойні заклади і вони собі зробили тут таку резервацію темношкіру. На фото концертний зал Аполло, де тусять темношкірі.
Це типу бандитський район, куди не варто їхати щоб не стати жертвою темношкірих бандформувань. А вони там реально такі як у фільмах. Я бачив кілька неприємних осіб і деякі огризалися на наш автобус. Із нього я не виходив і добре.
Тут є африканський ринок із товарами із Африки.
Центральний Парк
Місце дуже відоме і привабливе для туристів. Я жив біля нього фактично через дорогу і заходив кілька раз. Нічого такого особливого в ньому не має. Просто зелений оазис в бетонних джунглях. Є місця із набагато красивішою природою, наприклад Альпи, а тут гарно та й все. Для місцевих жителів напевно дуже класно тут релакснути після гонки і бетонних стін всюди.
Музей мистецтв в парку щось типу під європейську помпезність зробили
Магазин Apple на 5 Авеню
Мій приїзд припав якраз на вихід нового айфона 10xs. Тут шалений ажіотаж був, магазин працює цілодобово і постійно черги до каси і маса людей. Продавців напевно біля 100 і не встигають то все продавати. Доведеться чекати годинку-другу. Я купив телефончик товаришу, бо тут же дешевше і в Україні продажі ще місяць чекати. Продавець виявився поляк із Жешува, розговорилися як земляки.
Це стеля в Рокфелер Центрі – над тобою гігантський чувак стоїть, якось аж моторошно
Ну а де я маю сміття викидати? Садовий винуватий однозначно)
Просто ще одна фотка
І ще
Ці чуваки збудували Нью-Йорк, їх треба згадати
Grand Central – типу головний вокзал
Це місце ви теж бачили не раз у фільмах і різних передачах.
Американський патріотизм у вигляді вивішування прапорів іноді зашкалює
У Нью-Йорку дуже гарні вітрини магазинів бувають, видно що ним приділяють багато уваги
Також цікаві спеціалізовані магазини. Наприклад новорічної тематики, який був у фільмі “Сам Вдома”. Наприклад, магазин M&M’s на Таймс-Сквер (сів телефон тому ось для демонстрації чуже відео)
Оглядова площадка на Рокфелер Центрі
Якщо хочете подивитися на Нью-Йорк з висоти, то це найвдаліше місце. Коштує 36 доларів, але це дійсно класно. Це вигляд на Central Park, на Empire State Building, фактично на весь Манхеттен. Місце обов’язкове для відвідання. Відео.
Місце збитих веж 911 відео
Кажуть, що багато американців оминають це місце, бояться його. Тут загинуло одночасно кілька тисяч людей. Жахлива трагедія.
Район Бруклін
Нам попався гід, який дуже пишався, кічився тим що він мешканець Брукліна. Що цей район основний, найкращий і Нью-Йорк починається тут. Справжній Нью-Йорк, а не якийсь там Манхеттен. Ну це його слова, насправді як воно в містян важко зрозуміти за короткий термін.
На Бруклін попадаєш з Манхеттена через красивий Бруклінський міст з знайомими краєвидами.
Кілька фоток
Статуя Свободи
Статуя Свободи це як візитна карточка Нью-Йорка. До останнього не знав чи встигну її відвідати. Казали що там нічого особливого. Насправді дійсно там нічого такого, але ж як бути в Нью-Йорку і не згасати туда. Вже вечоріло і я поплив до неї з настанням сутінок. На фотці видно її з річного вокзалу.
Добратися до статуї можна багатьма екскурсійними турами на кораблях. А можно безкоштовно, скориставшись кораблем, який є ніби частиною метрополітену. Їдете на станцію метро South Ferry і там на кораблик безкоштовно до Staten Island і назад. Плавають часто.
Корабль пропливає повз острів на якому вона стоїть і її можна непогано роздивитися і сфоткати. Колись ця статуя була однією з перших речей, яку бачили емігранти прибуваючи на вільну землю, в Америку, тікаючи зі своїх країн і починаючи тут нове життя.
Вертаємось
Нью-Йорк не спить. 3 ночі не причина для порожніх вулиць. Знову Таймс-Сквер.
Ще по пару пив і на метро в Аеропорт.
Метро В Нью-Йорку працює цілодобово. З ним важко розібратися і умови там ще ті. Літак в 7 ранку і ще десь потрібно використати 3 години.
Для цього в East Village, навпроти Української Церкви св. Юра на південному сході Манхеттена є чудове місце зі смачним пивом і колоритною обстановкою. McSorley’s Old Ale House – ніби найстаріший кабак в Нью-Йорку, де мер міста може на пиво зайти, зірки бували різного розливу. Від якогось бармена лишився прапор України на стіні.
Нічне метро, посилений огляд босяком в аеропорту Кенеді і годинний переліт в Торонто. В спокійну Канаду. Якось опишу ще подорожі по Канаді. Прокоментуйте чи дочитали до кінця), бо щось пост явно завеликий получився. Звичайно Нью-Йорк дуже різний, але таким його побачив я і те що згадав написав.
Я дочитав до кінця
))
всьо норм, до кінця дочитується)))
однозначно треба собі запланувати десь на тиждень туди. менше буде замало, думаю.
3 дні явно замало.