Оптимізація сайту 2019. Кешування, збільшення швидкості і https

На дворі 2019 рік і багато чого змінилося в сайтах за останні роки. Змінилися вимоги пошукових систем і сайти, які були створені 5-8 років тому втрачають дуже свою актуальність, на них падає трафік і вони йдуть в забуття.

В цій статті як провести ремонт свого сайту, підігнати його під сьогоденність. Прикладом дій по оптимізації буде цей блог.

Вибір хостингу

Я не знаю, яким хостингом користуєтеся ви, але він має велике значення. Особливо велике значення має коли на сайті ходять тисячі чи десятки тисяч трафіку на добу. Я користуюсь цим хостингом (реф) і в загальному задоволений. Коли віртуального хостингу стало не вистачати, то там є бізнес-хостинг із виділеними ресурсами, фактично аналог VPS. Найнижчого тарифу за 400 грн вистачає для сайту із десятками тисяч відвідувачів вдень при правильній оптимізації. Раніше писав про цей хостинг. На скріншоті нижче видно як змінився пошуковий трафік при переїзді на бізнес-хостинг із максимального віртуального пакета.

Тримайте свої сайти на нормальних хостингах, без цього далеко не заїдеш. Компаній хороших є достатньо і розвиток триває.

Тема WordPress

Як ви знаєте, їх є безліч і кожен може собі щось знайти по смаку. Років 10 тому для цього блогу я шукав щось щоб було гарне, кольорове із всякими штуками. Тепер, на мою думку, тенденції направлені в сторону мінімалізму, лише основне щоб було, нічого зайвого. Теми із гарною графікою не вражають. Якщо вашій темі вже більше 2-3 років і вона не оновлюється, то думаю зміст поміняти є.

Рік тому поміняв свою тему на стандартну TwentyTwelve і був цілком задоволений нею. Проте, читаючи якийсь черговий матеріал про дослідження швидкодії різних тем, побачив що лідером є GeneratePress і відразу ж її собі поставив на цей блог і ще на кілька сайтів.

Вона має безкоштовну версію,  простенька на вигляд, багато чого міняється через адмінку і в код не приходиться лізти. Перевірка PageSpeed Insights видає майже 100% і то при встановленому Disqus і Гуглорекламі

Ось ця тема на ще одному забутому бложику.

 

Перехід на https.

На сьогоднішній день це вже стає стандартом. Сайти на http вже типу небезпечні і браузери з пошуковими системами їх не люблять і ставляться упереджено. Перейти дуже просто. Потрібно на хостингу замовити собі безкоштовний ssl сертифікат від LetsEncrypt і активувати. Далі поставити плагін Really Simple SSL, активувати його і запустити. Можна й іншим плагіном зробити, але цього зазвичай достатньо. Не лишнім буде запустити якийсь сайт-чекер, наприклад Screaming Frog, щоб перевірити чи на сайті не лишилися старі посилання через http. Також перевірити посилання на скрипти в темі чи не ведуть на http.

З мого досвіду можу сказати, що ця процедура покращує сайт в результатах пошуку. Перевів я більше сотні сайтів на https. Були також переїзди на платні SSL. Хоча різниця в платних і безплатних не відчувається на результати пошуку чи ще на щось.

 

Accelerated Mobile Pages (AMP)

Мені не зайшов щось цей формат. З ним сайти мають якийсь обмежений функціонал. Даний формат підходить більш для новинних сайтів з величезним трафіком. Які готові втрачати доходи від реклами і при цьому мати зменшене навантаження на свої сервери і можливо кращі позиції у видачі через новий формат. Фактично збільшення аудиторії читачів.

Спірний формат. Це обрізана копія вашого сайту на серверах Гугла. Люди читають сайт звідти. Спочатку народ кинувся ставити собі amp, а потім більшість забили на то і прибрали даний функціонал. Я поставив на 5 сайтів, потім прибрав і залишив лише на одному. Для стаціонарних сайтів із невеликою відвідуваністю непотрібний формат і на видачу в Google по моїм експериментам не впливає.

 

Оновлення

Важливо не забувати оновлення:

  • Версія WordPress. На сьогоднішній день це 5.2. Думаю не варто пояснювати про важливість оновлення.
  • Версія PHP. Дивитися на хостингу. Зараз найновіша 7.3.
  • Тема. Зазвичай популярні теми частенько оновлюють. Латають в них дири і недоліки, розширюють функціонал.
  • Плагіни. Аналогічно з темами їх потрібно оновлювати. Якщо бачите що плагін 2 роки не оновлюється, то можливо подумати про альтернативний.
  • Скрипти і різні сервіси. не лишнім буде переглянути чи не застаріли коди скриптів і різних підключених сервісів. Якщо пройшли роки, то вірогідно коди оновилися і їх потрібно поміняти.

 

Безпека сайту

Існує море вірусів і всякої дряні, яка може жити на вашому сайті. Тож не лишнім буде пройти перевірку антивірусом на хостингу і поставити плагін Wordfence Security – він здатен знайти багато що і також корисно те що повідомлятиме про недоступність сайту і про відновлення доступності. Показує застарілі плагіни і інші недоліки.

Варто замінити паролі до адмінки, фтп, бази даних якщо роками вже не міняли.

 

Кешування і оптимізація

Це дуже важливий пункт. Суть в тому щоб закешувати все що можна, оптимізувати код, стилі, скрипти. Черговість завантаження. Картинки стиснути. Дані дії можна робити багатьма плагінами і вручну і ще якось. Я опишу на своєму прикладі. Цього сайту і інших.

Першим ділом на хостингу включаю всі галочки по оптимізації:

Після галочок на хостингу потрібно на ньому ж ввімкнути OpCache та MemCache.

Далі ставимо плагін Super Cache. Можна налаштувати під себе, а можна лишити на стандартних налаштуваннях.

Для того щоб понизити якість і розмір картинок ставимо плагін Smush. В безкоштовній версії його вистачає.

Щоб на етапі завантаження картинок обмежити їх розмір ставимо плагін Resize Image After Upload.

Ще дуже важлива процедура з картинками. Вони створюють велике навантаження на хостинг, особливо якщо картинок багато в статті. Для цього підходить так звана технологія CDN(Content Delivery Network). Суть її в тому, що картинки, стилі, скрипти вашого сайту будуть вантажитися не з вашого сайту, а з інших серверів. Ваші картинки будуть на багатьох серверах і для кожного користувача індивідуально подаватиметься інфа з ближчого сервера чи менш завантаженого. Для цього існує безкоштовний плагін із CDN, називається Jetpack by WordPress.com. Функціонал в нього дуже широкий, але фактично потрібно ввімкнути Lazy Loading for images, а решта по замовчуванню. Картинки ваші нікуди не пропадають, вони просто продублюються там і завантажуватимуться звідти, що можливо в рази зменшить навантаження на ваш хостинг.

Якщо використовуєте систему Disqus, то обов’язково поставте плагін Disqus Conditional Load. Це дозволить завантажувати Disqus не відразу, а при скролінгу до нього вниз.

Останній крок в оптимізації це ще плагін WP-Optimize. Він видаляє з бази даних кучу всякого непотребу. Основне це ревізії постів, яких можуть бути десятки до кожного поста. Також коментарі не підтверджені і спами, пінгбеки і ще всяка єресь.

Ніби все згадав. Дана процедура дасть нове дихання вашому сайту, подарує йому шанс на подальший розвиток, прискорить сайт в рази. Було б цікаво почитати в коментах чи може забув я щось оптимізувати? Що ви використовуєте для оптиміації і кешування. Як боретесь до зеленого кольору в PageSpeed Insights.

P.S. До перелічених плагінів слід добавити Autoptimize – він дуже сильно впливає на оцінку в PageSpeed Insights.

5 коментарів до “Оптимізація сайту 2019. Кешування, збільшення швидкості і https”

  1. Добавлю, що ще поставити потрібно Autoptimize плагін і включити там все по максимуму. І ось цей блог вже має 100% як для компа так і для мобілок. Погодьтесь, що небагато сайтів із такими показникам вам доводилося бачити. https://uploads.disquscdn.com/images/084eb93e805b199df6f7a26630e2f6962cb20179bfb363bc5b004fca06815ae0.png

    Відповіcти

Залишити коментар