В сучасному світі не знати англійської мови якось вже зовсім не годиться. Особливо людям, які працюють в мережі, вона просто необхідна. В тій чи іншій мірі знають англійську багато людей, але от коли потрібно вписати кудись «рівень знання англійської», то я щоразу вагаюсь що там писати.
Мої знання ніби непогані, я можу без словника читати статті на Engadget, дивитися їх відео і вести дискусію в коментах і форумах на англомовних блогах. Так склалось, що вчився в школі у класі де англійська була щодня і початкові знання, можна сказати, непогані. Але от дивитися фільми/серіали в оригіналі поки некомфортно: не можу зрозуміти все і розмовна мова дається важче.
Влітку в нашому місті (Львів) був Чемпіонат ЄВРО2012 і довелось попити пива і побесідувати з багатьма іноземцями, люди в цей час були відкриті і комунікабельні. Але от спілкування без мови жестів не получалось). Якось сиділи за пивом із трьома німецькими студентами і вони всі вільно лялякали англійською. Вони казали, що в них не знають англійської лише темні люди, які після школи йдуть підмітати вулиці і на подібні роботи. Молодь німецька (більше 90% за їх словами) нормально говорить англійською.
Отож, після того я почав пробувати вдосконалювати свою англійську мову. Мета основна — дійти рівня такого як і в російській мові. Тобто навчитися все розуміти, говорити, писати, думати. За рік не дуже інтенсивного вивчення різниця дуже замітна. Думаю за років 5 буде все perfectly.
Отже, розповім про свій власний experience + багато посилань, яких в мене назбиралось на всякі курси англійської мови, сайти, інструменти, тощо. Частково сам вертатимуся до цих посилань в цьому пості + раджу вам кинути це в закладки і мати все в одному місці.
Вивчення англійської мови – власний досвід
Маючи шкільні знання, я міг читати англомовні статті, а ще й Гуглотранслейт завжди під рукою. Знайти інформацію по різних шаблонах, верстці сайтів. Знайти плагіни потрібні та кучу іншої інформації по справах вебмайстерських значно простіше ніж в рунеті, а тим паче в уанеті. Тут власне і почалося повторне після школи штудіювання англійської мови.
Наступним етапом певно стало то, що в мене є ряд сайтів на які постійно потрібно брати інформацію. А знайти цю інформацію звичайно найпростіше в англомовному неті і перекласти на українську мову чи на російську. Можливо, не зовсім перекласти, іноді, просто почитати і написати теж саме своїми словами вже на іншій мові. Таким алгоритмом працюють маса сайтів в СНД, так як в нас мало що відбувається в світі IT технологій, то всі погляди направлені туди.
Далі, після статей, апетит зростає і появляється потреба переглядати якісь відео, презентації, огляди. Адже все спочатку відбувається там, а вже потім транслейтиться тут. В мене в Ютубі маса підписок на канали заокеанськи. Люблю дивитися ролики National Geographic, Engadget, чи просто щось забити в пошук на Youtube.
Непогана зубрілка нових слів і взагалі шліфування в загальному є російський сервіс Лінгволео. На сайті є багато інформації в відео, аудіо, текстовому форматі. Функціонал сайту дозволяє добавляти слова на вивчення, інтерактивні відео особливо мені там сподобались. Також є додатки для планшетів та телефонів і на айфони і на андроїди. Вечером перед сном можна кільканадцять хвилин повчити слова. Говорять, що вивчення мов це насамперед систематичність, а не сів і за день намагаюсь все вивчити.
Американське телебачення досить цікаво переглядати, можна поєднувати приємне з корисним. Для цього я купив собі додаток для Андроїда US TV & Radio.
Досить багато часу життя ми проводим в транспорті, чергах, очікуваннях, є види діяльності, коли мозок не задіяний. Для таких моментів у мене в навушниках звучить A.J. Hoge зі своїми аудіо подкастами з вивчення англійської мови. Це вчитель англійської із Сан-Франциско, носій мови із 25-річним стажем її викладання для іноземців. Найвідомішим його курсом є «Effortless English», але є і інші. Курси англійської цього дядька платні, але всі ж ми знаєм, що існують торенти, а кого мучитиме совість то можуть придбати курси і додатково отримати підтримку по пошті і систематичність у вивченні з додатковими плюшками. Сцилко – http://www.effortlessenglishclub.com
Також хочу сказати, що класно переглядати фільми і серіали англійською на компі з телефоном в руках. Коли проскочило невідоме слово чи фраза, то ставити фільм на паузу і сказати невідоме слово телефону і він відразу ж видасть переклад у Google Translate.
Надіюсь цього функціоналу мені вистачить на ближчі кілька років для комфортного розуміння і спілкування.
Корисні посилання на самостійне вивчення англійської мови
В цій частині я хочу накидати посилань, які, можливо, стануть вам у пригоді щоб вивчити англійську самостійно. Все це знайдено мною в мережі та рекомендовано людьми, які власне вчать англійську, а не рекламно-маркетинговими полудурками.
Насамперед, дуже корисно розмовляти з носіями мови, для цього існує корисний ресурс lingostan.com
Дмитро Петров провів на російському телебаченні досить популярне реаліті шоу по швидкому вивченню англійської «Поліглот». Є кільканадцять передач-уроків, всі вони легко знаходяться на Ютубі або ось. Ведучий систематизує знання в досить короткі терміни. Ці курси англійської підійдуть для людей з шкільним рівнем знання мови.
Тут лежать багато російських субтитрів. Берете фільм, який вам подобається англійською, закидуєте у відеоплеєр субтитри до нього і дивитесь. Відеоплеєр, наприклад, bsplayer.
http://www.englishcentral.com/videos# – на сайті можна дивитися відео із субтитрами як в караоке + додатково різний функціонал заточений під вивчення мови.
Фонетика – rosetta stone
Уроки (канадці) http://engvid.com потім всередині після кожного ролика виконуйте quiz і фіксуйте помилки, слухайте різних вчителів
Виконуйте як мінімум вправу на день, фіксуйте помилки
http://www.tolearnenglish.com/free_e…&s=16000&sort =
http://www.tolearnenglish.com/cgi2/m…ison=_adverbe_
Граматика і словниковий запас http://englishtexts.ru/category/texts читайте і виписуйте реченнями
Тексти, промовляйте обов’язково http://audiorazgovornik.ru/dialogibbc
Часи і всякі основи російською http://real-english.ru/crash/
Ще тренажери
http://www.englisch-hilfen.de/en/exe…le_grammar.htm
http://www.englishleap.com/exercises
Ідіоми англійської, окрема тема, шкода що почав вивчати потім, треба було відразу, загалом:
корисні сайти типу
http://www.anglais.ru/2010/09/come-to-terms-with/
середньо
http://engmaster.ru/idiom-letter-k
http://www.native-english.ru/expressions/n
http://study-english.info/everyday-idioms.php
і безглузді типу
http://moiperevod.ru/info/html/idiomy.php (без пояснень)
Thesaurus.com – це частина dictionary.com, за допомогою якої можна дізнатися визначення, приналежність до частини мови, синоніми і антоніми слова.
http://definr.com – це, як стверджують, найшвидший словник. Він запропонує вам близькі за значенням слова, як тільки ви почнете вводити слово у пошуковик. Наберіть перші три-чотири літери, а потім виберіть потрібне слово із списку. Definr також надає безліч інструментів, які роблять цей сервіс ще кориснішим.
http://www.visuwords.com – це чудовий графічний засіб для пошуку нових слів. Введіть слово і перед вами з’явиться графік, який на основі різних зв’язків з’єднує це слово з іншими словами. Ви можете подивитися визначення кожного з цих слів.
http://www.merriam-webster.com – це величезний ресурс в інтернеті, який може допомогти вам у навчанні та вдосконаленні вашої англійської мови. Ви легко зможете не тільки знайти потрібні слова, але й прослухати їх вимову. Також ви можете знайти тут кросворди та різні ігри слів. Також цей сервіс містить візуальний словник, який поєднує в собі слова з картинками.
MetaGlossary.com має інший підхід до задачі пошуку того чи іншого словf. Цей сервіс збирає по інтеренету різні посилання, які можуть забезпечити пояснення терміну. Отже, він працює, збираючи інформацію з усього інтернету.
http://www.ironicsans.com/thsrs дозволяє знайти короткі синоніми довгих слів.
http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish – ще один всеосяжний ресурс, що включає в себе не тільки граматику і лексику, але й інші аспекти, які можуть допомогти у вивчення англійської мови. Він включає в себе розповіді, фотографії, тести та багато іншого.
http://www.englishclub.com/esl-quizzes/vocabulary-qui є частиною englishclub.co, цей сайт популярний серед тих, хто тільки починає вивчати англійську. Вікторини, перевіряючі словниковий запас, чергуються з вікторинами, що допомагають дізнатися нові слова і вирази.
http://ninjawords.com – дуже швидкий у використання словник. Він не показує слова при введенні, як Definr, зате він дуже швидко відображає значення та синоніми слів, після натискання кнопки Enter.
http://esl.about.com/blquiz.htm – відмінний помічник у пошуку різних вікторин, пов’язаних з граматикою і лексикою. Цей сервіс передбачає також прослуховування вікторини в реальному часі.
http://www.visualthesaurus.com – це безкоштовний графічний інструмент, який показує слова, зв’язаними на інтерактивній карті і дозволяє легко знаходити їх значення та прослуховувати їх вимову.
http://oxforddictionaries.com/?view=uk – це онлайн версія знаменитого словника Oxford University Press. Цей сервіс всеосяжний і включає в себе найрізноманітніші ресурси, у тому числі словник цитат.
http://www.urbandictionary.com – виділяється із загальної маси. Це сленговий словник, який допоможе не відставати від живої мови, яка звучить на вулиці. Використовуючи цей словник, ви не пропустите повз себе жодного вуличного словечка.
http://www.alphadictionary.com/index.shtml не дасть вам прямого визначення слова, цей сервіс виконує пошук всіх доступних онлайнових словників і відображає результати у вигляді посилань на значення слова в них. Тому ви можете вибрати найбільш зручний для вас словник і натиснути відповідне посилання.
http://www.better-english.com/exerciselist.htm 250 вправ на найрізноманітніші аспекти знання англійської мови: від розширення словникового запасу, використання пунктуації і до вживання дієслів. Кросворди.
http://dictionary.cambridge.org Пошук слова в п’яти найвідоміших кембріджських словниках (Learner’s, Advanced Learner’s, American English, Idioms, Phrasal Verbs).
http://a4esl.org/q/h близько тисячі вправ на різні теми: граматика, лексика, фонетика, … . Постійне оновлення.
http://www.linguarama.com/ps/index.html Завдання з ділової англійської мови.
http://www.worldwidewords.org Етимологія та тлумачення більше тисячі слів і виразів англійської мови.
http://www.wordorigins.org Етимологія багатьох англійських слів в алфавітному порядку.
http://learnamericanenglishonline.com Відмінний ресурс для вивчаючих англійську. Матеріал весь по рівнях. Пол із США пояснює граматику у своїх відео.
http://www.dictionary.com Пошук англійських слів у величезній колекції словників. Додатково – перекладач, розділ з правопису, розваги.
http://www.onelook.com Пошук значення англійського слова більш ніж в 130 різних онлайн-словниках.
http://www.edufind.com/english/practice/test-ces.html Один з найбільш точних тестів для визначення рівня знання англійської мови 80 питань.
Дякую за увагу і надіюсь що викладена інформація вам допоможе. Буду вдячний за коментарі із вашим досвідом і посиланнями на корисні матеріали.
Огромное спасибо!!!Много знакомых ссылок,но есть и новое для меня)Успехов!
Супер!!!!! Дякую Вам!!!! Дуже толкова стаття!!!!!
you are welcome
Дякую гарне, чудова збірка вийшла. Залишилось тільки вчитись і розуміти 😉
спасибо
Читайте наступню статтю про відео сайт із серіалами англійською і субтитрами http://paschenkomax.com/anhlijski-serialy-onlajn-iz-subtytramy-yak-sposib-vyvchennya-movy
Автору і українську підтягнути потрібно, бо помилок як зірок) Багато російської кальки!)
Я сам вирішу що мені потрібно.
Дуже дякую! Це саме те, що я шукала! Успіхів вам! =)
Покищо найзмістовніша стаття, яку знайшов в неті. Велике спасибі автору.
Гарно дякую. Вам – удачі!
А ми Водимо нашого хлопчика школи з 3 років. Дуже задоволені результатом! Дитина в 4 роки чудово орієнтується в англійській мові, з задоволенням відвідує кожне заняття, заняття, проходить у веселій ігровій формі, з піснями, іграми, в невимушеній обстановці. За досить невисоку плату дитина отримує море позитиву, веселе спілкування, і безцінні знання, що знадобляться в майбуьтньому http://boryslav-online.com.ua/archives/4815
Якщо вчити розмовну англійську мову, то тепер найкраще для цього http://english.rogatyn.info/. Годиться і для дорослих різного віку і для дітей від 14 років. Мої знайомі цим курсом користуються і задоволені, бо можна регулярно ставити питання і отримувати персональні відповіді або відповіді у конкретних уроках чи на сторінці у фейсбуці.