SEO зло?

seo is evil?Постійно спостерігаю як в статтях та коментарях в інтернеті люди висловлюються в сторону SEO що це просто злочин, всі сеошники must die, балаболи і шарлатани, спамери і какофоби і так далі в подібному дусі.

Цікаво, що такими фразами кидаються або ті, хто не знає про що говорить, або просто невдахи чи люди, які начитались чужих неправильних думок і взяли їх собі за основу і аксіому. Досить цікаво почитати переклад статті на цю тему тут, саме вона надихнула мене висловитись з приводу цього. Автор досить глибоко описав нюанси, але видно, що тронувся головою і оцінює інтернет як суцільну блогосферу, мислить зі свого болота, з лопатою в музеї. Пише, що тре бути цікавим і прийде успіх, але ж інтернет-магазин в описах товарів не може бути цікавим таким щоб його цитували, оновлюваним перманентно і т.д.

Інтернет це не лише блогосфера, інтернет, з мого болота, це велика площадка для бізнесу і розваг та черпання новин. Блогосфера, мабуть, є лише невеликою часткою в цьому морі. Не варто зациклюватися.

Хочу коротко написати про абревіатури, які часто пишуть самі не знаючи, що вони означають, щоб виокремити їх і усвідомити:

SEO search engine optimization -> оптимізація сайтів під пошукові системи. Пошуковики працюють по певних алгоритмах і мають певні вимоги до сайтів для правильного їх ранжування в результатах видачі. Завдання сеошника поправити клієнтський/свій сайт у відповідності до вимог пошуковиків і зовнішніми + внутрішніми методами підняти у видачі певні пошукові слова та словосполучення. Методи досягнення цілей бувають чорними та білими. Чорні методи — це за допомогою якихось дірок в пошукових системах досягається ТОП у видачі, але чорні методи швидко і 100% знаходяться розробниками і перекриваються. Білі методи — це ті, які сам пошуковик пропонує. Раджу почитати поради Google та поради Яндекс, актуальних пошукових машин в уанеті.

Робота сеошника не така проста як здається зі сторони і вимагає купи знань, навиків, досвіду та постійного моніторингу нових тенденцій, експериментів, грошових вкладень, зусиль і часу. Тупо купувати посилання може хтось подумати, але це не тупо, а досить марудно: відбір донорів, формування списків анкорів, релевантних сторінок сайту і ще куча монотонної роботи.

SMO — social media optimization -> оптимізація в соціальних мережах — це комплекс заходів для приведення відвідувачів на сайт із соціальних мереж. Тут ніби все зрозуміло і багато не варто мені описувати. Сам я тут мілко плаваю і, вцілому, негативно ставлюсь до соціалок чомусь. Варто зазначити, що сам рух почався з публікації Рохіта Баргави, де він сформував 5 правил SMO, ну і потім вони постійно доповнюються. Зверніть увагу на рік (2006) публікації. Я, наприклад, тоді ще навіть не знав про якісь соціалки, а вони вже стратегію обробки нашого мозку придумували.

SMM — social media marketing -> маркетинг в соціальних мережах. Що таке маркетинг писати не буду і соціальні мережі ви теж знаєте що то таке. Особисто я, не бачу якоїсь чіткої різниці між SMO і SMM, та й якось нецікаво то, зміст же зрозумілий — знайти вас в соціалці, продати щось і втокмачити в голову що наш бренд/товар/послуга/магазин/…  просто супер. Комплекс робіт в соціальних мережах для бізнесу.

Мене якось напрягає цей бізнес в соціалках коли він нав’язливий, коли у френдстрічці йде спам із анонсами різних конкурсів, виграшів, акцій та іншої лобуди, яка мені непотрібна. Продаж лайків це теж якось неправильно і подібно обману. Якщо мій товариш у френдстрічці рекомендує «услуги рекрутинга в Киеве», то це просто рак мозку в нього значить і варто задуматись чи варто його фоловити. Краще раз в рік зустрітися, випити пива і взнати всі новини і т.д, без всяких «грузоперевозок в Одессе». Може через це і не люблю соціалки. Вони б мали просто замінювати частково живе спілкування, а в реальності бачу, що йде тенденція до деградації відносин людей в соціумі. Поки прийнятна для мене соціалка, якщо її можна так назвати, Twitter, але і там часом кучки какашок друзі вивантажують.

SEM — search engines marketing — пошуковий маркетинг. Тобто комплекс заходів для бізнесу в пошукових системах. Сюди відносимо і SEO і контекстну рекламу.

Повертаючись до SEO і теми статті, хочеться запитати: чому SEO зло? Тому що гівносайти попадають на високі місця у пошуковиках і затінюють собою нормальні сайти? — ніфіга, не правда, ідіть застрельтесь і не поширюйте хибну інформацію. Хороші сайти самі виходять на високі місьця у видачі, адже алгоритми пошуковиків направлені саме на цю ціль. Слід розуміти нарешті, що таке SEO і не путати з якимись негативами в інеті. Чомусь, якщо якийсь негатив, то відразу його називають SEO — вершиною стало коли почув, що спам на почті це SEO.  Із негативу я б лише виокремив наявність на сайтах текстів зі значною тавтологією, але то невправність райтера. Якщо гарно вписувати пошукові ключі в цікавий і потрібний текст на сайті, то відвідувачі не замітять якогось дискомфорту.

SEO часто ототожнюють із гівносайтами. Теж хибна думка. Послуги сеошників направлені на бізнес, вони роблять сайти фірм кращими для пошукових систем і людей, пхають їх у видачу по релевантних словах, доносять до шукача послугу/товар релевантну до його пошукового запиту. Покращують видачу нарешті, витісняючи звідти гівносайти з переспамом. SEO просто необхідне для більшості бізнесу, це один з найкращих каталізаторів успіху. Поки хтось «скиглить» інші користуються послугою і мають клієнтів та процвітаючий бізнес.

Гівносайти роблять так звані манімейкери, люди які отримують з них заробіток. У видачі гівносайтів все меншає. Та й нерідко належність сайту до ярлика ГС спірна. Для мене куча сайтів є ГС, але ж комусь вони цікаві, хтось же шукає «что будет если в унитаз поезда на полном ходу бросить лом» і подібне. Попит породжує пропозицію, тому і «маємо те що маємо». А обмежити себе від всяких ГСів дуже просто, не заходити на них і вправно користуватися пошуком, не тицяти ідіотські тізери і т.д.

А ви як ставитесь до SEO?

___________________________________________________________________________________

Рекламка в блозі: Вас цікавить якісна розробка сайтів у Львові, підтримка та пошукова оптимізація, інтернет реклама? — Весь комплекс послуг для бізнесу в інтернеті пропонує компанія STEPICO – http://stepico.com/ua

21 thoughts on “SEO зло?”

 1. СЕО – не зло, зло – чорні сеошники. І трохи по тексту: покупка лайків – для тебе це обман, а покупка лінків – нормальна робота. Чому?
  Ти віриш, що Вікіпедія колись купувала посилання?

  Відповіcти
  • Покупка лінків це нормально, що ж в цьому ненормального, це просто різновид реклами. Площадка має місце під рекламу і зазначено що реклама.

   А лайки це ж означає, що людина, яка його поставила, рекомендує вам «рекрутинг в Киеве» до якого сама не має відношення і напрягає своїх фоловерів проданою рекламою.

   Відповіcти
   • Згідно з рекомендаціями Гугла, лінки, що розміщуються як реклама, мають бути “ноуфаллоу” (запис в оф. блозі Гугл, та роз’яснення Метта Каттса на відеоконференції з блогерами). Сеошнику користі від такого посилання – нуль. Тож, треба купувати “природні” посилання, а це – те ж саме, що й покупні лайки.

    Відповіcти
    • Сайти робляться для людей, а не для Гугла, а відвідувачам абсолютно по барабану чи вони в «ноуфоллов» чи ні. Так само буває і по барабану власнику сайта і чхати він хотів на рекомендації Гугла і Мета Кетса. Інтернет це не Гугл, він лише інструмент для пошуку, і погано шукатиме, то піде в минуле.

     Це не те саме, що покупні лайки, вище писав чому.

     Відповіcти
     • Відвідувачам також абсолютно по барабану, оптимізований сайт під пошуковики чи ні. А раз мова йде про СЕО (що це таке – ти сам написав), то ми й повинні керуватись вимогами пошуковиків (і про це ти теж написав).

      Максе, у цій статті ти пішов тим же шляхом, що й автор статті про “сео – зло”, лише з іншого боку. Ти купуєш лінки, тож це – СЕО і нормально. Лаками ти не користуєшся, тож вони – зло. Але якщо ти оціниш ситуацію тверезо й без фанатизму – зрозумієш, що і покупні лайки, і покупні лінки – одне й теж, обман користувача й пошуковиків.

      Відповіcти
      • Мене просто дратують лайки чиїсь куплені, не так самі ті лайки як спам через них в моїй френдстрічці.

       Посилання куплені на сайтах, які читаю, у мене не викликають емоцій. Власники просто продають рекламу на своїх ресурсах і вказують це переважно.

       Ну чому ж покупні лінки «обман користувачів»? – це просто реклама. «Покупні лінки обман пошуковиків» тут Гугл задав правила гри і відрізнити куплений лінк від природнього він не може, як часто не може і сама людина. От, наприклад, як можна знати чи покупний лінк внизу цієї статті?

       Відповіcти
       • Якщо він вписаний у контекст статті – дуже важко відрізнити. А так, як це роблять здебільшого – у статті про білих ведмедів постовий про тормозні колодки – 99%, що продажний.

        Обман користувачів – тому, що блог – це така штука, де ти з читачами довірливо спілкуєшся, то-сьо, вони тебе вважають своїм другом (це в ідеалі, звичайно). І якщо ти ставиш посилання – значить ти радиш відвідати цей сайт. Але у більшості випадків за лінком ховається сайт, який тобі глибоко фіолєтовий, тож ні про яку “дружню пораду” тут не йдеться. Якщо користувач розуміє, що це не порада, а реклама (як у тебе) – все гут. Але якщо це в контексті – отут якраз і вкрадується обман. Гм… Ледве сам не заплутався 🙂

        Відповіcти
 2. Pingback: Мережеві цікавинки, vol. 6 | Український інтернет
 3. Згоден що твіти та лайки які містять рекламу не є приємними і досить часто навіть ігноруються, чи приводять до того що людину не читають в майбутньому, як і згідний з тим що це лише реклама якої безліч довкола в тенетах. Тому ніколи не лайкаю та не твічу рекламних посилань з свого акаунту, для цього є окремий обліковий запис в якому вказано що підписка на нього Вас нагородить рекламними посиланнями з такого то блогу чи сайту і якщо Вам цікаво то маєте на здоров’ячко.

  Відповіcти
 4. Пригадується, коли мені вперше довелося розміщувати продажні поклики, я сприймав то досить важко – якось ніби так, як би то було, коли б мені довелося “вийти на панель”. Неприємне відчуття.

  А щодо SEO… ну, є, звичайно, в тій роботі своя паскудність, хоча, скажімо, в роботі продавця чи журналіста подібного паскудсьтва аби не більше, не кажучи вже про дебілізатор. А є й роботи ще погірше. Є й відверті злодії вреті решт.

  Так що, в приципі, нічого там, в тому SEO, особливо брудного немає – робота як робота. Просто є невігласи, яким зміст тієї роботи незрозумілий, то вони й роблять з того чорта, як свого часу з куків. Це нормальною Люди такі.

  Відповіcти
 5. поцони, не наїжайте на тізерну рекламу! Тізери це добро) Подивіться на популярні торент-трекери, вони мають до 100 000 хостів на добу і практично всі монетизуються через банерну і тізерну рекламу.

  Відповіcти
 6. я не хотів розводити дискусію про тізери, я просто хотів сказати що дехто на тізерах заробляє більше ніж на будь-якому іншому виді заробітку в інтернеті. Принаймі тізери для уанету та рунету по прибутковості обходять адсенс як два пальці. Так що не такі вони і вже ідіотські ті тізери))

  Відповіcти
  • Я пробував тізери ставити різні, але вони менше приносять грошей ніж контекст на моїх укр.сайтах. Окрім того, інформація переважно на тізерах ідіотська, неправдива, з кричущими заголовками і т.п, від малюнків часто блювати хочеться. Тому для себе вирішив, що ніяких тізерів.

   Як на мене, то тізери для розважальних сайтів з низьким рівнем якості трафіку, який можна хіба тізерами монетизовувати. Чомусь я не бачив нормальних тізерів, а може погано дивився.

   Відповіcти
 7. Pingback: Продаж посилань та ставлення пошукових систем | Український інтернет
 8. Багато хто просто не бачить різниці між чорним і білим СЕО (а ще сірим, зеленим і фіолетовим у крапочку))).
  Насправді грамотно оптимізувати свій ресурс конче треба (а навіть внутрішня оптимізація – це вже СЕО). Користуєтеся двигунцями типу WordPress і ненавидите просування? А ви в курсі, що сам двигунець теж вже має елементи правильної оптимізації? Тобто це самодурство.
  Інша річ чорні методи: дори, спам наприклад. Це вже не оптимізація, а обман пошуковиків. До такого ставлюся негативно. Та не надто радикально 🙂
  Якщо хтось хоче купити віагру, то йому важливо якість препарату, тож якщо дор приведе його до мети – дор не треба вважати злом. Спам зло однозначно, бо він спрямований проти людей, чиї ресурси заспамлюють.

  Відповіcти

Leave a Comment