Інколи запитують про то, як правильно придумати назву домена. Часом сам стикаюсь з вибором і вже маю певний досвід і хочу проаналізувати в цій статті як та назва впливає на трафік сайту.
В минулій статті я вже згадував про то, що не варто вестися на безкоштовний домен org.ua. Добавлю, що також не зовсім розумію сайти, які мають регіональні домени, наприклад, lviv.ua. Такі домени майже не дають трафіку з інших регіонів і ви себе лишаєте великої к-ті відвідувачів. Найкраще брати домени другого рівня com, net, org, info, ru і т.д. Також ходовим є com.ua.
Основне, що хочу зачепити в цій статті — це вплив ключового слова в назві домена на місця в пошуковиках і на трафік по цьому слову. Я колись читав переклад статті одного іноземного сеошника, який займається MFA сайтами і детально описував про важливість ключа в домені. Тобто, якщо сайт про навушники для айпода, то домен називає earphone-for-ipod.com. Такий сайт при незначній розкрутці швидко і дешево вилазить по цій фразі в ТОП. З тих пір я стараюсь слідувати цій пораді та називати відповідно сайти під ключову фразу.
Мої спостереження:
Наведу результати спостережень на прикладі двох сайтів. Один натуральний ГС про браузер google-chrome, який не має беків на себе, а другий по дуже висококонкурентному і високочастотному запиту «футбол онлайн», на який потрачено біля 500грн на беки, зовсім мало як на такий запит. Нижче, на скріншотах видно статистика за день по цих сайтах, яка красномовно говорить про вплив слова в домені:
Звичайно, що тут можна говорити про неточність, бо взята вибірка лише з двох сайтів. Але введіть слово «меблі» в Google і побачите картину по першій сторінці видачі — там я бачу (не рахуючи місця на картах і платну видачу) 7 сайтів в домені яких є слово «mebli» і це є яскравим свідченням написаного мною.
Окрім видачі, ще можна зробити висновок, що людина, бачачи сніпети сайтів і назви доменів, швидше перейде на сайт, який має цільове слово в домені. Я, наприклад, швидше перейду на сайт меблі.львів.юа ніж на сайт параска-інвест.ком.юа.
Ти вже як пішов писати жирним шрифтом, то пів поста виділив =)
Так, імя домену 100% впливає на ранжування у видачі. Покищо це аксіома.
Це так глючить в адмінці візуальний редактор Вордпресу. Я пост нормально відправляв, тепер поправити навіть не можу. Пізніш виправлю в html.
Може краще у Ворді писати, а вкінці тільки скопіювати? Чи глюк був саме після цього?
Відносно сабжу, то з досвіду можу сказати теж, що вплив дуже значний має назва. Особливо, якщо тематика дуже вузька.
Не люблю я той Ворд. Він теж якийсь глюкавий. Для таких цілей в мене є розширення для Хрома ScribeFire https://chrome.google.com/webstore/detail/elkkomimknapgodalnkjeddkjnjkfmfp В ньому є весь необхідний мені функціонал для постів і працює без глюків.
Ясно.
Тут, як кажуть, на смак і колір…:)
на рахунок регіональних доменів типу lviv.ua – є сенс їх використовувати, якщо бажаним є передовсім регіональний трафік, наприклад, у сайту по доставці суші у львові
Стосовно наявності ключового слова у назві домену – воно позитивно впливає на позиції сайту по даному пошуковому слову
В мене блог на регіональному – rv.ua не скаржуся)
Думаю, якби був не на регіональному, то на трафіку на загальні теми було б більше.
Де ви стільки набрали українських постових. 🙂
Ставлю потрібні мені посилання, це не біржі, це проекти до яких маю відношення.
Сьогодні випадково натрапив на сайт: http://www.pravda.rv.ua/
Хто що скаже??? 🙂