Виявлення проблем на ринку SEO послуг

Ринок пошукового просування в останні роки розвивається дуже динамічно. З’являються нові компанії, що надають послуги оптимізації і просування сайтів, зі старих компаній співробітники йдуть у фріланс, а також на ринку seo з’являються нові оптимізатори і у кожного своя специфіка роботи. Власникам сайтів, які бажають просунутися в Яндексі або Google, складно визначитися, кому саме доручити рішення своїх завдань.

З метою збору статистики і її аналізу, виявлення тенденції взаємодії оптимізаторів з потенційними клієнтами, проведений експеримент над оптимізаторами, які пропонують свої послуги на фрілансерских сайтах.

В якості завдання було запропоновано просування сайту за кількома конкурентними запитами в Яндексі і Google. Також було дане посилання на молодий сайт, красиво оформлений, але при цьому не пристосований для просування. Запропонований сайт, теоретично, неможливо просунути в пошукових системах за допомогою стандартних методів, таких як, наприклад, покупка посилань в біржах або використання автоматичних агрегаторів (практично основна частина сайту працює на flash, сторінки не призначені для переробки їх під вибрані запити). У завданні цікавила вартість робіт, схема оплати, терміни і гарантії.

За кілька днів було отримано близько 30 заявок, які піддалися подальшому аналізу. Нижче наведена цікава статистика, яка відображає, як, в основному, ведуть себе сучасні оптимізатори.

1. Стандартний відповідь

61% фрілансерів дали стандартну відповідь, заздалегідь підготовлену і використовувану як шаблон для всіх нових проектів.

2. Вказівка вартості робіт

79% оптимізаторів вказують приблизну вартість проведення робіт просування сайту. Багато хто при цьому не враховують зазначені в завданні запити. , Ще залишилися 21% не вказують ніяких цифр, незважаючи на те, що це цікавило замовника.

3. Розрахунок необхідного бюджету

32% оптимізаторів розрахували потрібний приблизний бюджет для просування сайту по вказаних ключових запитах. При цьому, не всі з них врахували специфіку сайту. Необхідний бюджет варіювався за їх розрахунками від 5,000 р. / міс. до 70,000 р.

4. Вказівка схеми оплати

46% фрілансерів вказали схему оплати при роботі з ними. Виходить, що решту 54% не дочитали завдання до кінця або порахували це само собою зрозумілим – гроші вперед.

5. Позначення термінів просування

64% оптимізаторів вказали зразкові терміни, які часто вимагає просування сайту. Терміни варіювалися від 2 до 12 місяців.

6. Надання гарантій

32% оптимізаторів згадують гарантії. З них одиниці вказують, що гарантій виходу у топ немає. В решті 68% пропозиціях про гарантії було промовчано.

7. Згадування купівлі посилань

7% згадують у своїй пропозиції клієнту про покупку посилань і необхідності посилального бюджету.

8. Використання специфічних термінів

39% оптимізаторів при взаємодії з клієнтом використовують специфічні, сеошні терміни,  які для простих людей не мають жодних асоціацій.

9. Перегляд сайту

Тільки 11% фрілансерів подивилися сайт. Це було видно з контексту пропозиції їх послуг. Деякі з них висловили необхідність його доопрацювання.

10. Простий аналіз сайту

Лише 7% оптимізаторів проаналізували вік сайту, основні його параметри і його зміст, висунувши свої пропозиції відповідно до поточної ситуації.

Якщо хтось не впевнений у достовірності наведених вище цифр – можете провести експеримент самостійно.

Результати показують, що лише одиниці з тих, хто пропонує свої послуги і хоче отримати клієнта, враховують всі вимоги замовника, відповідають на всі його питання і пропонують лише те, що дійсно може допомогти власникові сайту поліпшити позиції або видимість ресурсу в мережі. У цьому проблема ринку оптимізації, і замість того, щоб шукати на фрілансі, краще звернутися до гідних seo-компаній, які першою справою називають не ціну і терміни, а намагаються зрозуміти проблему клієнта і найкраще для неї рішення.

http://devaka.ru/articles/seo-market-problems

149 коментарів до “Виявлення проблем на ринку SEO послуг”

Залишити коментар