Ринок пошукового просування в останні роки розвивається дуже динамічно. З’являються нові компанії, що надають послуги оптимізації і просування сайтів, зі старих компаній співробітники йдуть у фріланс, а також на ринку seo з’являються нові оптимізатори і у кожного своя специфіка роботи. Власникам сайтів, які бажають просунутися в Яндексі або Google, складно визначитися, кому саме доручити рішення своїх завдань.
З метою збору статистики і її аналізу, виявлення тенденції взаємодії оптимізаторів з потенційними клієнтами, проведений експеримент над оптимізаторами, які пропонують свої послуги на фрілансерских сайтах.
В якості завдання було запропоновано просування сайту за кількома конкурентними запитами в Яндексі і Google. Також було дане посилання на молодий сайт, красиво оформлений, але при цьому не пристосований для просування. Запропонований сайт, теоретично, неможливо просунути в пошукових системах за допомогою стандартних методів, таких як, наприклад, покупка посилань в біржах або використання автоматичних агрегаторів (практично основна частина сайту працює на flash, сторінки не призначені для переробки їх під вибрані запити). У завданні цікавила вартість робіт, схема оплати, терміни і гарантії.
За кілька днів було отримано близько 30 заявок, які піддалися подальшому аналізу. Нижче наведена цікава статистика, яка відображає, як, в основному, ведуть себе сучасні оптимізатори.
1. Стандартний відповідь
61% фрілансерів дали стандартну відповідь, заздалегідь підготовлену і використовувану як шаблон для всіх нових проектів.
2. Вказівка вартості робіт
79% оптимізаторів вказують приблизну вартість проведення робіт просування сайту. Багато хто при цьому не враховують зазначені в завданні запити. , Ще залишилися 21% не вказують ніяких цифр, незважаючи на те, що це цікавило замовника.
3. Розрахунок необхідного бюджету
32% оптимізаторів розрахували потрібний приблизний бюджет для просування сайту по вказаних ключових запитах. При цьому, не всі з них врахували специфіку сайту. Необхідний бюджет варіювався за їх розрахунками від 5,000 р. / міс. до 70,000 р.
4. Вказівка схеми оплати
46% фрілансерів вказали схему оплати при роботі з ними. Виходить, що решту 54% не дочитали завдання до кінця або порахували це само собою зрозумілим – гроші вперед.
5. Позначення термінів просування
64% оптимізаторів вказали зразкові терміни, які часто вимагає просування сайту. Терміни варіювалися від 2 до 12 місяців.
6. Надання гарантій
32% оптимізаторів згадують гарантії. З них одиниці вказують, що гарантій виходу у топ немає. В решті 68% пропозиціях про гарантії було промовчано.
7. Згадування купівлі посилань
7% згадують у своїй пропозиції клієнту про покупку посилань і необхідності посилального бюджету.
8. Використання специфічних термінів
39% оптимізаторів при взаємодії з клієнтом використовують специфічні, сеошні терміни, які для простих людей не мають жодних асоціацій.
9. Перегляд сайту
Тільки 11% фрілансерів подивилися сайт. Це було видно з контексту пропозиції їх послуг. Деякі з них висловили необхідність його доопрацювання.
10. Простий аналіз сайту
Лише 7% оптимізаторів проаналізували вік сайту, основні його параметри і його зміст, висунувши свої пропозиції відповідно до поточної ситуації.
Якщо хтось не впевнений у достовірності наведених вище цифр – можете провести експеримент самостійно.
Результати показують, що лише одиниці з тих, хто пропонує свої послуги і хоче отримати клієнта, враховують всі вимоги замовника, відповідають на всі його питання і пропонують лише те, що дійсно може допомогти власникові сайту поліпшити позиції або видимість ресурсу в мережі. У цьому проблема ринку оптимізації, і замість того, щоб шукати на фрілансі, краще звернутися до гідних seo-компаній, які першою справою називають не ціну і терміни, а намагаються зрозуміти проблему клієнта і найкраще для неї рішення.
Обязательно ли сайту переходить на https?
Якщо сайт не оперує данними клієнтів, якщо це такий блог як цей, то необов’язково