Зеленський став президентом. Що далі?

Сьогодні 16 травня 2019 року і поки Порошенко є діючим президентом, але невдовзі на пост заступить Зеленський. Він дуже рветься до булави, але поки не призначили дату інавгурації.

Цей пост пишу більше для себе, щоб через кілька років оцінити чи вмію передбачати розвиток подій в житті країни.

Зеленський отримав біля 73 відсотків голосів виборців, це неймовірно. Ніяк не можу збагнути як адекватні люди можуть віддавати голос за чувака, який ніколи не займався політикою, управлінням державними справами. За людину, яка працювала клоуном довгі роки, смішила інших людей і говорила погані речі як про Україну. Із Томоса ржав, голий бігав по супермаркеті, блазнював перед Кадировим. Також не варто забувати, що велика ймовірність, що Зеленський може бути повністю маріонеткою Коломойського. Цей олігарх вже роками був в бігах і от сьогодні проскакує новина, що вернувся до України.

Отже, що ж буде дальше?

Дальше Зеленський інавгурується і почне пробувати щось міняти. Але провести значні зміни йому явно не вийде, адже він лише президент із обмеженими повноваженнями. Ту всю лобуду, яку він обіцяв своїм виборцям виконати звичайно не зможе. Верховна рада і кабмін думаю не підігруватимуть Зеленському в його прагненнях, адже вони грають свої ігри і занадто популярний новий Президент їм не потрібен.

Порошенко має ще великий вплив і свою команду, фінанси і міжнародну підтримку та визнання. 25% виборців, яких я вважаю, найбільш адекватним прошарком громадян, не сприймають Зеленського на посаді керівника країною. Він їм огидний, блазень не може бути керівником розумних людей. Вони його не сприйматимуть весь термін його правління і переконуватимуть інших в своїй правоті.

Хоча переконувати особливо і непотрібно. Рейтинг Зеленського падатиме стрімкіше всіх його попередників і до наступних виборів, якщо він дотягне, не більше 5% будуть його прихильниками.

Через 5 місяців у жовтні 2019 вибори у ВРУ. 

Думаю відсотків 20 Зеленський набере в цю Верховну Раду. За 5 місяців все-таки не встигне наробити багато дурниць і опозоритися. Той самий Порошенко теж набере відсотків 20 голосів. Ще Славко Вакарчук вирішив створити партію і піти на вибори, сьогодні про це оголосив. Частина біомасного електорату Зеленського проголосує за Вакарчука, адже що за клоуна, що за співака один фіг. Той смішить, той співає – круто ж. Думаю відсотків 20 набере і Вакарчук партією Голос. Баба Юля маю свою відбиту аудиторію відсотків 15. Ляшко теж має своїх відсотків 7. Садовий злигається із Гриценком і візьмуть біля 7 відсотків. Чорні сили совка і всякі непотреби 10% (Медведчук, Бойко, і решта чорноти). Багато не хочу розписувати, ось приблизний рейтинг на вибори ВРУ 2019:

  • 20% Зеленський;
  • 20% Порошенко;
  • 20% Вакарчук;
  • 15% Баба Юля;
  • 10% Сили совка (Бойко та іже з ним);
  • 07% Ляшко;
  • 07% Гриценко+Садовий.

Приблизно так, надіюсь сильно не помилився. Хоча за 5 місяців багато чого може відбутися. Тут не згадані Кличко, Яценюк, Гройсман і ще ряд політиків. Вони можуть якось об’єднатися і створити новий блок. Варіантів багато ще може бути. Але рейтинги в них якісь примарні і я не включив у список вище, бо вони не пройдуть мінімальний відсоток прохідний. Цей вище рейтинг лише тих хто проходить до ВР.

Чи вдасться Зеленському провести реформи глобальні і чи розквітне при ньому Україна?

Я думаю що нічого кардинального не зміниться в нашій країні. Буде, звичайно ж, якийсь переділ влади після інавгурації. Перерозподіл фінансових потоків між олігархами і політиками. Як Зеленський, так і його команда будуть більш займатися саме справами олігархів і своїми особистими фінансами і рейтингами.

Ніяких гучних посадок у в’язницю не відбудеться. Тарифи понижувати 100% ніхто не буде, вони лише будуть повільно і безперервно рости щороку. Дурачки, які повірили в зменшення тарифів і в зарплати 4000 баксів для вчителів будуть намагатися знайти виправдання чому досі не так, а потім просто зненавидять свого протеже. Зеленський теж постійно гнатиме на ВРУ, що вона йому не дає працювати, що суди теж корумповані і Путін, війна, бла-бла-бла.

До 2021 року Зеленського ненавидітимуть більшість населення держави. Частина його вже не переносить, а решта по справам за рік чи півтора теж сама допетрає.

Крим Зеленський не поверне, вірніше його йому не віддадуть. Розборки по Криму триватимуть ще років 15 і врешті таки цей півострів повернеться під суверенітет України. Із репараціями, реституціями і чемодан, вокзал, РФ.

Донбас в Україну повернеться при Зеленському. Думаю це трапиться весна-літо 2020.

Добробут населення за роки Зеленського буде покращуватися. Україну вже поставили на правильні рейси і вектор розвитку обрано правильним. Повільно, але невідворотно в нас буде  рости ВВП, експорт як фізичних товарів так і послуг. Виникатимуть все нові виробництва і якість продукції покращуватиметься.

Якщо сьогодні середня ЗП по Україні біля 300 доларів, то до 2024 думаю вона підніметься до доларів 600.

Окрім того що Україну поставили на правильні рейси, в неї ще й багато іноземних контролерів, які не даватимуть зійти з цих рейсів, адже у вагонах їдуть їхні гроші і майбутнє. Тобто, сюди прийде багато інвестицій і чудити тут з чужими грішми якомусь коміку не дуже дозволятимуть.

Верховна Рада ще наприймає ряд потрібних законів про продаж держпідприємств, про продаж і ринок землі. зніме всякі перепони для руху коштів із та в державу. Рівень корупції буде постійно знижуватися, це ставатиме дедалі непристойним явищем і громадськість все активніше витискатиме цю корупцію із себе. Спочатку в дрібних сферах, а далі і до більших.

Людям до Нового Року 2020 стане більш фіолетово до подій в політиці, адже пройдуть вже всі вибори і поділять там між собою крісла.

На закінчення.

Зеленський не зробить нічого глобально хорошого і нічого глобально поганого, бо це не в його силах кардинально вплинути на фундаментальні процеси розвитку. Держава просто розвиватиметься сама. Люди ставатимуть розумніші. Економіка конкурентнішою. Буде плавний розвиток +5 +10 відсотків на рік. На фоні деградуючої РФ наша країна позитивно вирізнятиметься.

У 2024 році Зеленського, мабуть, не перевиберуть як і Порошенка чи бабу Юлю. Буде хтось новий.

Залишити коментар